Վիկտոր Սողոմոնյան. «Տեր-Պետրոսյանը 1988 թվականի ՀՀՇ-ի հայտնի ԲՏՌ կանանց էր հիշեցնում»
«168 Ժամի» փոխանցմամբ` ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանն անդրադառնալով Լևոն Տեր-Պետրոսյանի երեկվա ելույթին` ասել է. «Ես դիտել եմ Տեր-Պետրոսյանի այդ ելույթը տեսագրությամբ: Նա հիշեցնում էր 1988 թվականի ՀՀՇ-ի հայտնի ԲՏՌ կանանց, ինչպես ձևով, այնպես էլ բովանդակությամբ:
Ըստ ամենայնի, Տեր-Պետրոսյանը վստահ է, որ ինքը բացառիկության կարգով ցմահ սեփականաշնորհել է քաղաքականություն վերադառնալու իրավունքը: Այլ կերպ դժվար է բացատրել իր հիստերիկ արձագանքը նախագահ Քոչարյանի` օրեր առաջ արած ակնարկին»:

Политика 11:26 04/10/2011
Газета «168 жам» пишет, что руководитель офиса экс-президента Армении Роберта Кочаряна Виктор Согомонян, обратившись к вчерашнему выступлению Левона Тер-Петросяна, заявил: «Я видел запись этого выступления Левона Тер-Петросяна. Он напоминает известных женщин – БТР из рядов АОД в 1988г., как по форме, так и по содержанию».
«Судя по всему, Тер-Петросян уверен, что он в порядке исключения пожизненно приватизировал право на возвращение в политику. Иначе трудно объяснить его истерическую реакцию на заявления, озвученные несколько дней назад Робертом Кочаряном», - отметил В.Согомонян.