«Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ի մասնակից երկրների պատվիրակության ղեկավարները ժամանելու են Հայաստան
Հոկտեմբերի 10-11-ին Հայաստան են ժամանելու «Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ի մասնակից երկրների պատվիրակության ղեկավարները: Մրցույթի 14 պատվիրակությունների ղեկավարները քննարկելու են մանկական ամենահեղինակավոր շոուին վերաբերող հարցեր: Հոկտեմբերի 11-ին պատվիրակությունների ղեկավարների միջև անցկացվելու է մրցույթի մասնակից երկրների ելույթների հերթականության վիճակահանությունը:
Նույն օրը Երևանում է լինելու «Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ի վերահսկող խումբը և շվեդական հայտնի HDR ընկերությունը, որը առաջին ալիքի հետ համատեղ ապահովելու է շոուի հեռարձակման և նկարահանման տեխնիկական հատվածը:
Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ «Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ի մամուլի բաժնից:
Հիշեցնենք, որ «Մանկական Եվրատեսիլ-2011»-ն անցկացվելու է Հայաստանում դեկտեմբերի 2-3-ին, մասնակցելու է 14 պետություն: Մրցույթին մասնակցում են Եվրոպական հեռարձակողների միության անդամ-երկրներից մեկական ներկայացուցիչ: Մրցույթին կարող են մասնակցել 10-15 տարեկան երեխաներ: Հայաստանը ներկայացնելու է Դալիթան իր «Welcome to Armenia» երգով:

Культура 11:23 07/10/2011
10-11 октября в Ереван прибудут руководители делегаций участников музыкального конкурса “Детское Евровидение 2011”. Главы 14 делегаций обсудят вопросы, касающиеся самого авторитетного детского шоу. 11 октября между руководителями делегаций состоится жеребьевка по выступлению участников.
В тот же день в Ереване будет находиться контрольная группа “Детского евровидения 2011” и шведская компания HDR, которая совместно с Общественным телевидением Армении обеспечит техническую часть вещания шоу, сообщили в пресс-службе “Детского Евровидения 2011”.
Напомним, что конкурс “Детское евровидение 2011” 2-3 декабря пройдет в Армении. В нем примут участие представители 14 государств-членов Союза европейских вещателей. В конкурсе могут принять участие дети в возрасте 10-15 лет. Армению на конкурсе представит Далита с песней “Welcome to Armenia”.