Հասարակություն 18:21 11/10/2011
Այսօր գիշերը 22:45-ին Իռլանդիա-Հայաստան ֆուտբոլային երկար սպասվող հանդիպմանն ընդառաջ «Facebook» սոցիալական ցանցում Հայաստանի հավաքականի երկրպագուները հաղթանակ են ցանկանում մեր տղաներին:
«Մեր տղաներին այսօր մաղթում եմ միայն ու միայն ՀԱՂԹԱՆԱԿ։ Մենք ձեզ հետ ենքքքքքքքքքքքքքքքք....», -գրում է Նանեն:
Հակոբն էլ նկատում է. «Լավ, թողեցինք ամեն ինչ հետոյին, ու անցանք սպասման ռեժիմին` Հայաստանի հավաքականի հաղթանակի մեծ ակնկալիքով: Տղերքը իսկապես արժանի են, էլ չասած որ էդ անարժան ռուս ֆուտբոլիստանմանները առաջին տեղով դուրս են եկել, գոնե մերոնք երկրորդով դուրս գան: Սպասենք` իմ կարծիքով շանսերը քիչ են, բայց ռեալ են, այսինքն միանգամայն օգտագործելի: Տղեքին մաղթենք բարի օգտագարծում :ՃՃ !!!»:
Հատուկ ստեղծված «Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի հաղթանակի զոհասեղանին» խմբում կան օգտատերեր, որոնք պատրաստ են Հայաստանի հավաքականի հաղթանակի դեպքում խելահեղ քայլերի դիմել:
«Երդվում եմ, որ Իռլանդիայի ազգային հավաքականի դեմ խաղում Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի հաղթանակի դեպքում կսափրեմ գլուխս....Հանդիսավորաբար երդվում եմ :ՃՃՃՃ», -գրել է Վահանը:
Աղասի Եսայանն էլ նշում է. «Այ չգիտեմ դեռ ինչ առաջարկել: Մտքիս գալիս ա`
ա. կազմակերպել Խաչիկ Ստամբոլցյանի ինքնահրկիզումը,
բ. ուրինոտերապիայի ակտ հանրության աչքի առաջ,
գ. դաջվածք այնիսի տեղում, որ հեռու է հանրության աչքից»:
«Ասում եմ` գուլպա գործել կսովորեմ ու ամեն գոլ խփոխին մի զույգ ճիշտ գուլպա իմ կողմից», -այս քայլին էլ պատրաստ է դիմել Մարինան:
Քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանն էլ իր ֆեյսբուքյան էջից ազդարարում է, որ ֆուտբոլասերները կարող են այսօր Ֆրանսիայի հրապարակում (Սայաթ-Նովա 1/1) մեծ էկրանի վրա դիտել Իռլանդիա–Հայաստան վճռորոշ ֆուտբոլային հանդիպումը։
«Եկեք բոլորս միասին ոգեշնչենք մեր հավաքականին և հավատանք մեր մասնակցությանը EURO 2012-ի եզրափակիչ փուլին», -հավելել է քաղաքապետը:

Мэр Еревана К. Карапетян участвует в футбольном ажиотаже вместе с фанатами сборной Армении
Сегодня в преддверии заключительного матча Армения-Ирландия отборочного турнира Евро-2012, который состоится в 22:45 по ереванскому времени, в популярной социальной сети Facebook царит небывалый футбольный ажиотаж. Бурные фантазии фанатов армянской сборной стали предметом изучения корреспондента Panorama.am.
Дело в том, что кроме пожеланий удачи и восторженных откликов, фанаты сборной Армении, живущие, по их словам, «в режиме ожидания», предлагают друг другу весьма интересные пари относительно результата матча. Так, участники группы «На алтаре побед сборной Армении по футболу» готовы на самые рискованные мероприятия.
«Торжественно клянусь в случае победы сборной Армении побриться налысо )))))))», – пишет Ваан. Татуировки, рождение сыновей и прочие изыски – также не редкость в спорах любителей футбола.
Другой креативный пользователь сети – Агаси Есаян – никак не может разобраться с выбором и в качестве одного из вариантов отмечает «организацию самосожжения Хачика Стамболцяна».
Марина же решила взяться за вязание и в случае победы обещает игрокам сборной по паре вязаных носков.
Не отстает от поклонников сборной Армении и мэр Еревана Карен Карапетян, который через свою страничку предлагает посмотреть игру на большом экране, установленном на площади Франции (ул. Саят-Нова 1/1).
«Давайте вместе поболеем за нашу сборную и будем верить в ее участие в финальном туре Евро-2012», – призывает мэр Еревана.