Սերգեյ Պողոսյան. «Մեր հարձակողական ներուժը շատ բարձր է: Դրա շնորհիվ կհաղթենք»
«Արարատ-73»-ի ֆուտբոլիստ, Հայաստանի ֆուտբոլային վետերանների միության նախագահ Սերգեյ Պողոսյանը «Հենարան» մամուլի ակումբում այսօր խոսեց Իռլանդիա-Հայաստան հանդիպումից իր ակնկալիքների մասին: Նա շեշտեց, որ մեր ընտրանին ցուցադրում է ժամանակակից կոլեկտիվ և արագ ֆուտբոլ ու դրա շնորհիվ այյսօր պետք է հաղթանակ տոնի:
«Մեր հավաքականի վերջին հանդիպումները, իրոք, բոլորիս ուրախացրել են,- հայտարարեց Սերգեյ Պողոսյանը:- Նրա կատարմամբ մենք բովանդակալից և գեղեցիկ ֆուտբոլ ենք տեսնում: Անկասկած, դա գլխավոր մարզչի և ֆուտբոլիստների վաստակն է: Ինչի հասել են, հասել են իրենց քրտինքի, իրենց վարպետության շնորհիվ:
Իրոք, Դուբլինում այսօր կայանալիք հանդիպումը շատ ծանր է լինելու: Մրցակիցը ուժեղ թիմ է, սակայն մեր հավաքականը նույնպես թույլ չէ: Ես կարծում եմ, որ Հայաստանի ընտրանին ցուցադրում է ժամանակակից կոլեկտիվ ֆուտբոլ, բոլոր օղակները լավ են փոխապահովում միմյանց, և դա հույս է ներշնչում, որ մենք այսօր կհաղթենք: Տղաները ոգևորությամբ կխաղան, և եթե մարզական բախտն էլ մի քիչ ժպտա մեզ, ամեն ինչ պետք է լավ լինի:
Ամենագլխավորն այն է, որ մեր թիմը, ինչպես երբեք, այսօր կոլեկտիվ ֆուտբոլ է ցուցադրում: Իսկ դա Վարդան Մինասյանի վաստակն է: Նա ստեղծեց թիմը, համախմբեց տղաներին: Ֆուտբոլիստները կատարում են նրա մշակած ռազմավարությունը, մարտավարությունը, պահպանում են խաղային կարգապահությունը: Մեր հարձակողական ներուժը շատ բարձր է: Դրա շնորհիվ կհաղթենք:
Ֆուտբոլը միշտ հենվում է թիմային աշխատանքի վրա: Մեկը մյուսին լրացնում է: Կարելի է հրավիրել 11 Պելեի, բայց թիմը կարող է չխաղալ: Անկասկած, մեր ֆուտբոլիստներից յուրաքանչյուրի անհատական որակները շատ մեծ նշանակություն ունեն: Այո, երևում է, որ պաշտպանությունում որոշ խնդիրներ կան, բայց հիմա ոչինչ փոխել հնարավոր չէ, և թիմային գործողությունների հաշվին Հայաստանի հավաքականը պետք է հաղթի` ցուցադրելով լավ ֆուտբոլ:
Գլխավորը մեկնարկում գոլ բաց չթողնելն է: Մեր ֆուտբոլիստները, ինչպես բոլոր հայերը, սիրում են հարձակվել և գոլ խփելու հնարավորություն անպայման կունենան»:

Ветеран армянского футбола: Сборная Армении демонстрирует современный, коллективный и быстрый футбол
Сборная Армении по футболу демонстрирует современный коллективный и быстрый футбол, и благодаря этому она должна сегодня одержать победу. Такой точки зрения придерживается ветеран армянского футбола, игрок команды «Арарат-73» Сергей Погосян.
Сегодня на встрече с журналистами он напомнил, что последние матчи сборной нас всех действительно радуют. «Мы видим содержательный и красивый футбол. Безусловно, это заслуга тренера и игроков. Все, чего они достигли, достигли своим потом и мастерством», - заметил ветеран футбола.
По его оценке, матч с Ирландией в Дублине будет очень тяжелым. «Соперник – сильная команда, но и наша сборная не слабая. Я думаю, что наша команда демонстрирует современный, коллективный футбол, все звенья хорошо друг друга поддерживают, и это внушает надежду, что мы сегодня победим. Ребята будут играть вдохновенно, и если фортуна немного нам улыбнется, все будет хорошо», - сказал С. Погосян.
По его оценке, наступательный потенциал нашей команды велик, и благодаря этому мы победим. С.Погосян обратил внимание на то, что в защите армянской команды есть проблемы, но сейчас уже ничего не изменишь, и благодаря слаженным командным действиям наша сборная должна победить, показав хороший футбол.
«Главное – не пропустить гол на старте игры. Наши футболисты, как и все армяне, любят нападать, и у них обязательно будет возможность забить гол», - сказал игрок команды «Арарат-73».