Սարգիս Հովսեփյան. «Վերևներում ամեն ինչ վաղօրոք վճռված էր»
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին armsport-am-ի թղթակցին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ Իռլանդիայի հավաքականի հետ խաղի այն դրվագում, երբ հեռացվեց խաղադաշտից, ձեռքով չին խաղացել, իսկ հանդիպման մրցավարն էլ չի նկատել մինչ այդ մրցակցի ֆուտբոլիստի թույլ տված խախտումը:
«Դժվարանում եմ ասել, թե ինչու մրցավարը կարմիր քարտ ցույց տվեց: Ինձ համար դա ուղղակի անհասկանալի է: Առաջին` իռլանդացի հարձակվողը ձեռքով կանգնեցրեց գնդակը, բայց դա աննկատ մնաց: Հնարավոր է` մրցավարը դա համարեց ոչ միտումնավոր ձեռքով խաղ: Ինչ վերաբերվում է ինձ, ասեմ, որ գնդակը չի դիպել իմ ձեռքին: Այն կպավ իմ կրծքին»,- ասել է Ռոման Բերեզովսկին:
Հավաքականի ավագ Սարգիս Հովսեփյանը, իր հերթին, հայտարարել է, որ ամեն ինչ վաղօրոք վճռված էր վերևներում, և Իռլանդիային Հայաստանի հավաքականի հաշվին հատուցվեց նախորդ ընտրական փուլի պարտքը:

С. Овсепян: За счет сборной Армении возместили долг перед сборной Ирландии
Вратарь сборной Армении по футболу Роман Березовский прокомментировал свое удаление с поля во время матча со сборной Ирландии в отборочном туре Евро-2012. В коротком интервью ArmSport.am голкипер заявил, что мяч не касался его рук и попал в грудь.
«Я затрудняюсь сказать, почему судья показал красную карточку. Для меня это просто непонятно. Во-первых, ирландский нападающий рукой остановил мяч, но этот момент остался незамеченным. Возможно, судья нашел эту игру рукой неумышленной. Что касается меня, то скажу: мяч не коснулся моих рук. Он попал мне в грудь», – отметил Березовский.
Капитан армянской сборной Саркис Овсепян в свою очередь заявил, что в верхах все было решено заранее: за счет сборной Армении возместили долг перед сборной Ирландии, которая в предыдущем отборочном раунде выбыла из-за грубой судейской ошибки.