Աշխարհում 10:32 17/10/2011
Միացյալ Նահանգների Չիկագո քաղաքում կիրակի գիշեր ձերբակալվել է մոտ 175 ցուցարար, ովքեր մասնակցել են «Գրավի'ր Ուոլ Սթրիթը» շարժման զանգվածային բողոքի ցույցերին: Այս մասին հաղորդում է «Chicago Tribune» պարբերականը:
Տեղեկատվության համաձայն, ձերբակալվել են այն անձիք, ովքեր, անտեսելով ոստիկանական ուժերի կարգադրությունները, հրաժարվել էին լքել «Գրանդ պարկի» տարածքը: Ձերբակալություններն հիմնականում կրել են խաղաղ բնույթ:
Ինչպես հաղորդվում է, ընդհանուր առմամբ փողոց էին դուրս եկել մոտ 2000 ցուցարար: Երեկոյան նրացից մոտ 500-ը վրաններ էին խփել «Գրանդ պարկում»: Ներկայումս բոլոր ձերբակալվածներն ազատ են արձակվել:
Նշենք, «Գրավի'ր Ուոլ Սթրիթը» (Occupy Wall Street) վերտառությամբ ակցիաները մեկնարկել են Նյու-Յորքում սեպտեմբերի 17-ին, այնուհետև տարածվել Սան Ֆրանցիսկոյում, Լոս Անջելեսում, Սիեթլում և Միացյալ Նահանգների այլ քաղաքներում: Ակցիաների մասնակիցները բողոքում են, մասնավորապես, գործազրկության, սոցիալական անհավասարության և ամերիկյան քաղաքականությունում հսկա կորպորացիաների գերակա դիրքերի դեմ:

Law 10:56 17/10/2011
Police arrested 175 people after the member of Occupy Chicago refused to rake down tents and leave Grant Part, “Chicago Tribune” informs.
International media outlets say the organizers did not seek a permit to be in the park after hours, saying they stayed because they need a home base for the growing movement.
"It was very much a choice and calculated," said Randy Powell, a 27-year-old student at the School of the Art Institute of Chicago who was arrested. "I feel like I had to."
Those arrested were cited with violating municipal code — being in the park after hours — and will have future court dates, police said. Several released from jail rested at a downtown church Sunday morning, taking a few moments to sleep or drink hot tea before heading back to a protest in the city's financial district.