ԱՄՆ պետքարտուղարությունը Իտալիայի վարչապետին ներառել է թրաֆիկինգով զբաղվող մարդկանց ցանկում
Միացյալ Նահանգների պետքարտուղարությունն ընդգրկել է Իտալիայի վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնիին մարդկանց թրաֆիկինգով զբաղվող անձանց ցանկում: Այս մասին գրում է «The Telegraph» պարբերականը:
ԱՄՆ արտաքին գերատեսչության հրապարակած համապատասխան զեկուցում, մասնավորապես, հիշատակվում է մարոկացի անչափահաս Ռուբիի գործը, որով դատական հետաքննություն է անցկացվում է Սիլվիո Բեռլուսկոնիի նկատմամբ:
«2011 թ-ի փետրվարին դատարանը որոշում էր կայացրել սկսել վարչապետ Բեռլուսկոնիի կողմից մարոկացի երեխայի նկատմամբ ենթադրվող սեռական թրաֆիկինգի մասին գործընթացը: Մամուլում հայտնված տեղեկությունները վկայում են երրորդ կողմի մասնակցության մասին, ինչը վկայում, որ աղջիկը եղել է թրաֆիկինգի զոհ», - ասված է զեկույցում:
Հետաքննության նյութերի համաձայն, Բեռլուսկոնին վճարել է Ռուբիին սեռական ծառայություններ մատուցելու համար: Բացի այդ, Բեռլուսկոնին ճնշումներ է գործադրել Միլանի ոստիկանության նկատմամբ, երբ մարոկացի աղջիկը մանր գողության համար բաժանմունք էր բերվել:

Italy’s PM Silvio Berlusconi, 75, has been named in a US government report on people trafficking as a result of his alleged relationship with 'Ruby the Heart Stealer', “The Telegraph” said.
Berlusconi is accused of having sexual relations with belly dancer Karima El Mahroug at one of the evenings he hosted at his lavish villa and at the time she was just 17 years old.
"In February 2011, judges set a trial date for Prime Minister Silvio Berlusconi for the alleged commercial sexual exploitation of a Moroccan child, media reports include indicate evidence of third party involvement in the case, indicating the girl was a victim of trafficking," the report said.
It goes on to say about him: "During the reporting period, the country's (Italy) prime minister was investigated for facilitating child prostitution."