Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադն առաջիկայում կայցելի Հայաստան
Այդ մասին իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալության հետ զրույցում նշել է Իրանի նախագահի աշխատակազմի միջազգային կապերի վարչության ղեկավար Մոհամմադ Ռեզա Ֆարեղանին:
Իրանցի պաշտոնյան նշել է, որ Մահմուդ Ահմադինեժադի` Երևան կատարելիք այցի ընթացքում կքննարկվեն տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր, ինչպես նաև տնտեսական ոլորտին առնչվող մի շարք պայմանագրեր կստորագրվեն:
«Հայաստանի և Իրանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի և Մահմուդ Ահմադինեժադի վերջին հանդիպումը կայացել է ՀՀ Նախագահի` Նոուռուզի տոնակատարություններին մասնակցելու նպատակով Իրան կատարած այցելության ժամանակ»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ ԻԻՀ նախագահի այցը Երևան նախատեսված էր ս.թ. հունիսի 6-ին, սակայն ստորագրվելիք փաստաթղթերը կարգավորելուն և ավարտական տեսքի բերելուն ավելի շատ ժամանակ տրամադրելու պատճառով կողմերի փոխադարձ համաձայնությամբ այցի ժամկետը փոփոխվեց:

Region 16:38 31/10/2011
Iran’s President Mahmoud Ahmadinejad is intended to arrive in Armenia during the next two months, Iranian “MEHR” news agency quotes Mohammad Reza Faregani, the head of Iranian President’s international affairs department, as saying.
The Iranian official has stated that during the Yerevan trip a range of regional issues will be discuss, and some economic treaties will be signed.
“Armenia’s and Iran’s Presidents Serzh Sargsyan and Mahmoud Ahmadinejad have had a meeting during Armenian President’s visit to Iran during Nouruz,” the statement reads.
Mahmoud Ahmadinejad of Iran was supposed to arrive in Armenia on June 6, but more time was needed to prepare the documents, thus the visit was postponed.