Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադն առաջիկայում կայցելի Հայաստան
Այդ մասին իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալության հետ զրույցում նշել է Իրանի նախագահի աշխատակազմի միջազգային կապերի վարչության ղեկավար Մոհամմադ Ռեզա Ֆարեղանին:
Իրանցի պաշտոնյան նշել է, որ Մահմուդ Ահմադինեժադի` Երևան կատարելիք այցի ընթացքում կքննարկվեն տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր, ինչպես նաև տնտեսական ոլորտին առնչվող մի շարք պայմանագրեր կստորագրվեն:
«Հայաստանի և Իրանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի և Մահմուդ Ահմադինեժադի վերջին հանդիպումը կայացել է ՀՀ Նախագահի` Նոուռուզի տոնակատարություններին մասնակցելու նպատակով Իրան կատարած այցելության ժամանակ»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ ԻԻՀ նախագահի այցը Երևան նախատեսված էր ս.թ. հունիսի 6-ին, սակայն ստորագրվելիք փաստաթղթերը կարգավորելուն և ավարտական տեսքի բերելուն ավելի շատ ժամանակ տրամադրելու պատճառով կողմերի փոխադարձ համաձայնությամբ այցի ժամկետը փոփոխվեց:

Президент Ирана Махмуд Ахмадинежад посетит Армению в ближайшее время
Об этом в беседе с официальным иранским агентством «Мехр» сообщил руководитель управления по международным связям аппарата президента Ирана Мохаммад Реза Фарехани.
Он отметил, что в ходе визита М. Ахмадинежада в Ереван будут рассмотрены вопросы, касающиеся региональных развитий, а также будет подписан ряд экономических соглашений.
«Последняя встреча Махмуда Ахмадинежада и Сержа Саргсяна состоялась во время визита президента Армении в Иран для участия в торжествах по случаю Новруза», - говорится в сообщении.
Напомним, что визит президента Ирана в Армению был запланирован на 6 июня, но он был отложен с согласия обеих сторон, поскольку требовалось дополнительное время для окончательной доработки соглашений.