Քաղաքական 16:06 01/11/2011
Ըստ թուրքական «İnternethaber.com» լրատվական կայքի` Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովում(ԹԱՄԺ) կձևավորվի հակահայկական լոբբի, որը կպայքարի Հայոց ցեղասպանության ճանաչման համար հայերի կողմից տարվող աշխատանքների դեմ:
Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի «Ազգայնական շարժում» (MHP) կուսակցության անդամ, պատմաբան Յուսուֆ Հալաչօղլուն, որն հայտնի է իր հակահայկական գործունեությամբ:
«Սփյուռքը 1915թ-ի դեպքերի 100-րդ տարելիցին ընդառաջ նախապատրաստական մեծ աշխատանքներ է իրականացնում:Մենք էլ, որպես խորհրդարան, պետք է քայլեր ձեռնարկենք:Կուսակցությունների գլխավորությամբ պետք է ինչ-որ բան նախաձեռնենք և մեր նախաձեռնությունը տեղափոխենք միջազգային ասպարեզ»,- ասել է Հալաչօղլուն:
Հալաչօղլուն ելույթում նշել է, որ այս թեմայով զրուցել է մեջլիսի նախագահի հետ և վերջինիցս դրական արձագանք ստացել:

Region 16:57 01/11/2011
Anti-Armenian lobby will be established in the Turkish Grand National Assembly to fight the efforts towards recognition of the Armenian Genocide, İnternethaber.com reported citing member of the Nationalist Movement Party of Turkey (MHP), historian Yusuf Halacoglu.
“The Diaspora undertakes major measures ahead of the 100th anniversary of the events of 1915. We as a parliament should also take steps. We should undertake something with the help of parties and transfer our initiative to the international arena,” Halacoglu said.