Քաղաքական 16:06 01/11/2011
Ըստ թուրքական «İnternethaber.com» լրատվական կայքի` Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովում(ԹԱՄԺ) կձևավորվի հակահայկական լոբբի, որը կպայքարի Հայոց ցեղասպանության ճանաչման համար հայերի կողմից տարվող աշխատանքների դեմ:
Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի «Ազգայնական շարժում» (MHP) կուսակցության անդամ, պատմաբան Յուսուֆ Հալաչօղլուն, որն հայտնի է իր հակահայկական գործունեությամբ:
«Սփյուռքը 1915թ-ի դեպքերի 100-րդ տարելիցին ընդառաջ նախապատրաստական մեծ աշխատանքներ է իրականացնում:Մենք էլ, որպես խորհրդարան, պետք է քայլեր ձեռնարկենք:Կուսակցությունների գլխավորությամբ պետք է ինչ-որ բան նախաձեռնենք և մեր նախաձեռնությունը տեղափոխենք միջազգային ասպարեզ»,- ասել է Հալաչօղլուն:
Հալաչօղլուն ելույթում նշել է, որ այս թեմայով զրուցել է մեջլիսի նախագահի հետ և վերջինիցս դրական արձագանք ստացել:

Политика 19:07 01/11/2011
В Великом национальном собрании Турции сформируется антиармянское лобби, которое будет бороться с работами армян, проводимыми для признания Геноцида армян. Об этом, как передает турецкий информационный сайт «Internethaber.com», заявил член партии “Националистическое движение” Турции, историк Юсуф Халачоглу, который известен своей антиармянской деятельностью.
“В преддверии 100-летия событий 1915 года армянская Диаспора проводит большие подготовительные работы. Мы – как парламент, должны предпринять шаги. Мы должны инициировать что-нибудь на уровне партий и перевести эту инициативу на международную арену”, - сказал Халачоглу.
На эту тему, как он отметил, он уже поговорил с председателем Межлиса и получил от него положительный отзыв.