Մշակույթ 10:03 08/11/2011
Այսօր Երևանում բացվելու է ճապոնական ֆիլմերի փառատոնը: Բացման արարողությունը տեղի է ունենալու «Մոսկվա» կինոթատրոնում: Նոյեմբերի 8-10-ը փառատոնն անցկացվելու է Երևանում, իսկ 11-12 -ը` Գյումրիի «Հոկտեմբեր» թատրոնում, որտեղ էլ տեղի է ունենալու փառատոնի փակումը:
Փառատոնի մեկնարկը տրվելու է ռեժիսոր Դայսկէ Տենգանաի «Այկի» ֆիլմով:
Փառատոնի ընթացքում ներկայացվելու է ճապոնական կինեմատոգրաֆի տարբեր շրջաններ ներկայացնող հինգ ֆիլմ: Ֆիլմերի դիտումն անվճար է:
Փառատոնի կազմակերպիչներն են՝ Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպանությունը և «Hikari» հայ-ճապոնական գիտակրթական կենտրոնը՝ ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

Culture 10:38 08/11/2011
Japanese Film Festival will open in Yerevan today. The official opening ceremony of the festival will take place in Moscow Cinema. The festival will be held in Yerevan from November 8 to 10 and in Gyumri from November 11 to 12.
The festival will be opened by Daisuke Tengan’s Aiki film. As part of the festival, five Japanese films will be screened. The entrance to the film screenings is free.
The Japanese Film Festival has been initiated by the Embassy of Japan in Armenia and the “Hikari” Armenian-Japanese scientific, educational and cultural center, with the support of the Armenian Ministry of Culture.