Հասարակություն 11:17 14/11/2011
Թուրքիայի կառավարության արտակարգ իրավիճակների վարչության վերջին հայտարարության համաձայն`նոյեմբերի 9-ին Վանում տեղի ունացած երկրաշարժի հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 40-ի, իսկ վիրավորներինը`30-ի:
Փրկարարական աշխատանքները դադարեցված են: Այս մասին հայտնում է թուրքական «Sondakika» պարբերականը:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 23-ին Թուրքիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժին նոյեմբերի 9-ին հետևել էր նոր ուժգին ցնցում:
Երկրաշարժը տեղի էր ունեցել տեղական ժամանակով ժամը 02.05-ին Վան քաղաքից 30 կմ դեպի հյուսիս-արևմուտք, 5.4 մագնիտուդ ուժգնությամբ:
Այսպիսով, 2 երկրաշարժների հետևանքով ընդհանուր առմամբ զոհվել է ավելի քան 600 մարդ, իսկ վիրավորների թիվը հատել էր 4.000-ը: Վանի նահանգում ավերվել է 2200 շինություն։

Общество 14:43 14/11/2011
По последним данным Управления чрезвычайными ситуациями правительства Турции, число жертв произошедшего 9 ноября в Ване землетрясения достигло 40, а раненых – 30.
Как сообщает турецкое информационное агентство “Sondakika”, поисково-спасательные работы на месте трагедии прекращены.
Напомним, что 23 октября в городе Ван произошло сильное землетрясение, которое унесли жизни более 600 человек, а число раненных превысило 4000. В общей сложности в Ване было разрушено 2200 строений. 29 октября Армения направила в Турцию гуманитарный груз: более 100 палаток, 500 спальников и более 7000 постельных принадлежностей. 9 ноября в Ване произошло еще одно землетрясение силой 7-8 баллов, унесшее жизни 30 человек.