Հասարակություն 15:59 22/11/2011
Աշխատանքային այցով Տավուշ մեկնած ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանն այսօր մի շարք պաշտոնատար անձանց հետ միասին այցելել է Դիլիջանի միջազգային դպրոցի շինհրապարակ, ծանոթացել կատարվող աշխատանքների ընթացքին: Այդ մասին տեղեկացնում են ՏԿՆ լրատվական ծառայությունից:
Զեկուցվել է, որ ներդրումային ծրագրի առաջին փուլը, որի ծավալը կազմում է 80-85 մլն դոլար, մեկնարկել է այս ամռանը: Աշխատանքներն ընթանում են համապատասխան ժամանակացույցի: Տեղում շինարարության պատասխանատուների և տեղական ու տարածքային իշխանությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ քննարկվել են ենթակառուցվածքների տեղափոխման, շինարարական գործընթացին աջակցելու հետ կապված հարցեր:
Աղբյուրը տեղեկացնում է, որ Դիլիջանում Ա. Գևորգյանը ներկա է գտնվել նաև «ԱրմենիաԻնֆո» տվյալների բազայի կառավարման համակարգի շնորհանդեսին: Համակարգը մշակվել է Ազգային վիճակագրական ծառայության կողմից` ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի աջակցությամբ, և տվյալներ է ներկայացնում Հազարամյակի զարգացման նպատակների (ՀԶՆ) ցուցանիշների վերաբերյալ:
Փոխվարչապետն այնուհետև մեկնել է Իջևան, որտեղ մարզպետարանում Տարածքային կառավարման նախարարության, մարզպետարանի պատասխանատուների մասնակցությամբ անցկացվեց խորհրդակցություն:

Вице-премьер Армении проверил ход строительства Международной школы Дилижана
Вице-премьер, министр территориального управления РА Армен Геворкян, который отправился с рабочим визитом в Тавушскую область Армении, сегодня посетил строительную площадку будущей Международной школы Дилижана и ознакомился с ходом работ. Об этом сообщает пресс-служба ведомства.
Ответственные за строительство доложили вице-премьеру, что стартовавший летом этого года первый этап инвестиционной программы стоимостью в 80-85 млн. долларов, реализуется согласно плану и в установленные сроки.
Напомним, строительство Международной школы Дилижана осуществляется в рамках дополненного закона об образовании РА, согласно которому, в Армении предполагается создать 11 аналогичных школ. Девять из них будут созданы в рамках государственного и межправительственного сотрудничества, а две будут частными.