Իրավունք 16:59 23/11/2011
Այսօր վերակենդանացման բաժանմունքում մահացել է գրող և հրապարակախոս Ռաֆիկ Թագին: Այս մասին հղում անելով վերակենդանացման բաժանմունքի ղեկավարի հայտարարությանը` հաղորդում է «Թուրան» լրատվական գործակալությունը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, այսօր առավոտյան հրապարակախոսի առողջական վիճակը վատացել էր, և նրան ընդհանուր պալատից տեղափոխել էին վերակենդանացման բաժանմունք: Բժիշկները Թագիի վիճակը վիրահատությունից հետո գնահատել էին ծանր, սակայն կայուն: Վերը նշվածից աղբյուրը եզրակացրել է, որ Ռաֆիկ Թագիի մահվան հանգամանքները մշուշոտ են:
Հիշեցնենք, որ հայտնի հրապարակախոսի դանակահարության միջադեպը տեղի էր ունեցել Բաքվում՝ նրա տան մերձակայքում: Անհայտ անձը հարձակվել էր նրա վրա, դանակի մի քանի հարված հասցրել որովայնի և պարանոցի հատվածում և դիմել փախուստի:
Նշենք, որ հրապարակախոսը առավել հայտնի էր իր՝ երկրում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ արտահայտվող կոշտ մոտեցումներով:

Право 16:23 23/11/2011
Около 15:30 в среду в реанимационном отделении Клинического центра в Баку скончался азербайджанский писатель-публицист Рафик Таги. Как передает азербайджанское информационное агентство «Туран» об этом ему сообщил заведующий реанимационным отделением больницы.
Сегодня утром состояние публициста, на которого 19 ноября совершено покушение, ухудшилось, и его вернули из общей палаты в реанимацию. Получивший 6 ножевых ранений Таги, был прооперирован, и его состояние не вызывало беспокойства врачей. Почему его состояние вдруг осложнилось, пока остается неясным.
Как напоминает информагентство, 61-летний Таги повергся нападению неизвестного, когда возвращался домой с работы поздно вечером. По данному факту было возбуждено уголовное дело, однако задержанных нет. В 2007 году азербайджанский суд приговорил Рафика Таги к 3 годам лишения свободы за публикацию статьи «Европа и мы» которой он критиковал Ислам.
Таги стал вторым журналистом в Азербайджане после Эльмара Гусейнова, убитым за свою профессиональную деятельность, отмечает информагентство.