«Մանկական Եվրատեսիլ-2011»-ի պատվիարկություններն արդեն ժամանում են Հայաստան
Այս գիշեր Հայաստան են ժամանելու «Մանկական Եվրատեսիլ-2011» երգի միջազգային մրցույթին մասնակցող 13 երկրների ներկայուցիներից երեքը` Լատվիա, Լիտվա և Բելառուս: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Մանկական Եվրատեսիլի կազմկոմիտեի մամուլի ղեկավար Արտակ Վարդանյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ մինչև նոյեմբերի 28-ը բոլոր երկրների պատվիրակություններն արդեն պետք է Հայաստանում լինեն: Նոյեմբերի 28-ին սկսվելու են փորձերը: Ա. Վարդանյանը նաև ասաց, որ մրցույթի բեմն արդեն ամբողջությամբ պատրաստ է:
Հիշեցնենք, որ «Մանկական Եվրատեսիլ-2011» երգի միջազգային մրցույթը տեղի է ունենալու դեկտեմբերի 2-3-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան Մարզահամերգային համալիրում: Մրցույթին մասնակցում է 13 պետություն` Հայաստան, Ռուսաստան, Լատվիա, Մոլդովա, Բուլղարիա, Լիտվա, Ուկրաինա, Մակեդոնիա, Նիդեռլանդներ, Բելառուս, Շվեդիա, Վրաստան, Բելգիա:

Общество 17:33 25/11/2011
Армения готовится к принятию конкурса «Детское Евровидение 2011», который состоится 2-3 декабря в ереванском Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна. Уже сегодня ночью в Ереван прибудут делегации трех стран – Латвии, Литвы и Беларуси. Об этом в интервью Panorama.am сообщил глава оргкомитета конкурса Артак Варданян.
Он отметил, что к 28 ноября в Армении должны быть представители всех стран-участниц. По его словам, сцена уже полностью готова для выступлений.
Напомним, нынешний конкурс «JUNIOR EUROVISION» проводится в Армении благодаря одержанной в прошлом году победе представителя РА Владимира Арзуманяна.
Армению на детском «Евровидении» 2011 года будет представлять 11-летняя Далита с песней «Welcome to Armenia».