Արցախի նախագահը` դատախազներին. Ուզում եմ վստահ լինել, որ գիտակցում եք ձեր առջև դրված խնդիրների ողջ լրջությունը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Դատախազության օրվա առթիվ:
Ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Մենք բարձր ենք գնահատում ձեր ջանքերն` ուղղված հանրապետությունում հանցավորության դեմ պայքարի արդյունավետ իրականացմանը, մեր հասարակության անվտանգության ապահովմանը, քաղաքացիների օրինական շահերի ու ազատությունների պաշտպանությանը: Դա մեծապես նպաստում է Արցախի անկախ պետականության ամրապնդման և արտաքին աշխարհին արժանավայել կերպով ներկայանալու գործին:
Միաժամանակ ուզում եմ վստահ լինել, որ բոլորդ քաջ գիտակցում եք ձեր առջև դրված խնդիրների ողջ լրջությունն ու պատասխանատվությունը և այսուհետ էլ անհրաժեշտ միջոցներ կձեռնարկեք դրանք հաջողությամբ լուծելու համար:
ԼՂՀ իշխանությունները կշարունակեն մշտական ուշադրության կենտրոնում պահել համակարգի գործունեությանն ըստ ամենայնի աջակցելու, ձեր աշխատանքային և սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման հարցերը:
Թանկագին բարեկամներ, մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ և մաղթում մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք ձեզ և ձեր ընտանիքներին»:

Law 13:44 26/11/2011
On 26 November President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan issued a congratulatory address on the occasion of Prosecutor’s Office Day.
“Respected workers and veterans of the public prosecutor's office,
I cordially congratulate you on your professional holiday.
We rate high your efforts directed to the efficient realization of fight against crime in the republic, providing public security, protecting the freedoms and legitimate interests of citizens. It contributes greatly to strengthening independent statehood of Artsakh and securing worthy appearance before the international community.
At the same time I want to be confident that all of you are fully aware of the whole seriousness and responsibility of the set tasks and will continue to undertake necessary measures for their successful solution.
The NKR authorities will keep in the spotlight the issues of assisting the activities of the system by all means and improving your working and social conditions.
I once again congratulate all of you and wish great success and all the best to you and your families.”