Այսօր Վրաստանում կմեկնարկի հայ-վրացական գործարար համաժողովը
Վրաստանում գտնվող ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը պաշտոնական այցի երկրորդ օրը կսկսի Թբիլիսիի սուրբ Էջմիածին եկեղեցի այցելությամբ: Ինչպես հաղորդում է Վրաստանի մայրաքաղաքից Panorama.am-ի թղթակիցը, եկեղեցու տարածքում նախատեսվում է Ա. Մանթաշովի կիսանդրու բացումը, որին ներկա կլինի նաև Հայաստանի ղեկավարը:
Այսօր նաև կմեկնարկեն հայ-վրացական գործարար համաժողովի աշխատանքները: Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների (գործատուների) միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ համաժողովը հայ-վրացական հարաբերությունների նորագույն պատմության ընթացքում երկրորդ անգամ է անցկացվում, առաջինը 2004-ին էր և կրկին հաջորդել էր ՀՀ նախագահի Վրաստան կատարած պաշտոնական այցին:
«Բնականաբար նախագահի այցն էլ լուրջ խթան է հայ-վրացական գործարար կապերը էլ ավելի ամրապնդելու և զարգացնելու գործում»,-ասել է Ա. Ղազարյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ նախագահի պաշտոնական այցը հարևան երկիր մեկնարկել է երեկ: Նա հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի, Խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Բաքրաձեի, Համայն Վրաստանի Կաթողիկոս-Պատրիարք Իլյա Երկրորդի հետ:

Экономика 11:14 30/11/2011
Второй день официального визита президента Армении Сержа Саргсяна в Грузию начнется с посещения церкви Св. Эчмиадзина в Тбилиси. Как передает корреспондент Panorama.am из Тбилиси, на территории церкви предусмотрено открытие бюста А. Манташева, на котором будет присутствовать также глава армянского государства.
Сегодня в Тбилиси также начнет работу армяно-грузинский бизнес-форум. Председатель Союза промышленников и предпринимателей (Работодателей) Армении Арсен Казарян в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил, что за время новейших армяно-грузинских отношений подобный форум проводится уже второй раз. В первый раз такой форум был организован в 2004 году и вновь последовал визиту президента Армении в Грузию.
“Естественно визит президента станет серьезным стимулом для еще большего укрепления и развития армяно-грузинских деловых отношений”, - сказал А. Казарян.
Напомним, что официальный визит президента Армении Сержа Саргсяна в Грузию начался накануне. В Тбилиси уже состоялась его встреча с грузинским коллегой Михаилом Саакашвили. В рамках визита глава армянского государства проведет встречи также со спикером грузинского парламента Давидом Бакрадзе, Патриархом-Католикосом всея Грузии Илией II. Запланирована также встреча делегаций в расширенном составе.