Տնտեսություն 18:23 05/12/2011
Մոսկվայում կայացած 15-րդ հոբելյանական «Միջազգային գինու և թունդ ալկոհոլային խմիչքների» մասնագիտացված մրցույթում Երևանի կոնյակի գործարանի ԱՐԱՐԱՏ տեսականու 20 տարվա հնեցման Նաիրի կոնյակը ստացել է Գրան Պրի մրցանակը և արժանացել ոսկե մեդալի:
Մրցույթին, որն անց էր կացվում «Խաղողի և գինու միջազգային կազմակերպության» (International Organisation of Vine and Wine) հովանու ներքո, մասնակցում էին ավելի քան 115 անուն թունդ ալոհոլային խմիչքներ` ներկայացված աշխարհի 15 երկրներից` այդ թվում նաև Պորտուգալիայից, Իսպանիայից, Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Ուկրաինայից և Ֆրանսիայից: Այս մասին հայտնում են գործարանի մամուլի ծառայությունից ու հիշեցնում, որ այս տարվա ընթացքում Նաիրի կոնյակին շնորհված արդեն իսկ երկրորդ մրցանակն է սա: Ավելի վաղ` փետրվարի 12 -13-ը Մոլդովայում կայացած Գինու և ալկոհոլային խմիչքների միջազգային մրցույթում Նաիրի կոնյակն արժանացել է ոսկե մեդալի:
ԱՐԱՐԱՏ տեսականու Նաիրի կոնյակը (20 տարի հնեցման) արտադրվում է Երևանի կոնյակի գործարանի կողմից 1967 թվականից ի վեր: Նաիրի կոնյակն ունի 29 ոսկե և մեկ արծաթե մեդալ:
Հավելենք նաև, որ 15-րդ հոբելյանական «Միջազգային գինու և թունդ ալկոհոլային խմիչքների» մրցույթի արդյուքներով ԱՐԱՐԱՏ-ը հաղթող է ճանաչվել «Տարվա լավագույն ապրանքանիշ» անվանակարգում:

Economy 19:02 05/12/2011
ARARAT Nairi Brandy aged 20 took Grand Prix and the gold medal at the 15th Jubilee International Wine & Spirits Competition in Moscow.
The competition, held under the auspices of the International Organization of Vine and Wine, hosted more than 115 brands of spirits from 15 countries worldwide, the press office of Yerevan Brandy Company reported.
Nairi Brandy is receiving its second award this year. Earlier, on February 12-13, 2011 Nairi Brandy won the gold medal at the International Wine & Spirits Competition in Moldova.
ARARAT Nairi Brandy aged 20 has been produced by Yerevan Brandy Company since 1967. Nairi Brandy has 29 gold and one silver medal.
ARARAT also became the winner in the nomination Best Brand of the Year at the 15th Jubilee International Wine & Spirits Competition.