Ադրբեջանի ռազմական կցորդը հերքել է Սաֆար Աբիևի` Իրան կատարելիք այցի մասին հրապարակված տեղեկատվությունը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Սաֆար Աբիևի` Իրան կատարելիք այցի մասին տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը:
Այդ մասին հաղորդում է ադրբեջանական «ԱՊԱ» լրատվական գործակալությունը:
Համաձայն տեղեկատվության` ԻԻՀ-ում Ադրբեջանի դեսպանության ռազմական կցորդ Մեհման Սոլեյմանովը, «Ազեր Թաջ»-ին տված հարցազրույցում, անդրադառնալով Սաֆար Աբիևի` Իրան կատարելիք այցելության մասին տեղեկատվությանը, նշել է. «Այդ տեղեկատվությունը հրապարակվել է իրանական ԶԼՄ-ների կողմից, սակայն Ադրբեջանի և Իրանի համապատասխան պաշտոնական կառույցները չեն հաստատել դրա հավաստիությունը: Եթե առաջիկայում նման այց նախատեսված լինի, ապա այդ մասին պաշտանապես կհայտարարվի»:
Հիշեցնենք, որ ԻԻՀ-ում Ադրբեջանի դեսպանության ռազմական կցորդ Մեհման Սոլեյմանովը դեկտեմբերի 1-ին Իրանի պաշտոնական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում նշել է. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Սաֆար Աբիևը երկկողմ հետաքրքրությունների, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ խորհրդակցություններ անցկացնելու նպատակով, մտադիր է եկող տարվա սկզբին այցելել Իրան»:

Военный атташе Азербайджана в ИРИ опроверг сведения о предстоящем визите Сафара Абиева в Иран
Сведения о предстоящем визите министра обороны Азербайджана Сафара Абиева в Иран не соответствуют действительности. Об этом передает азербайджанское информационное агентство “АПА”.
Согласно сведениям, для уточнения распространяемой информации по данному вопросу “АзерТАдж” обратился к военному атташе Азербайджана в Иране Мехману Сулейманову.
“Эта информация была распространена на основе сообщения, напечатанного в средствах массовой информации Ирана. Однако достоверность информации не была подтверждена соответствующими официальными органами Азербайджана и Ирана. Если в будущем такой визит будет запланирован, то общественность будет проинформирована об этом в официальном порядке”, - заявил атташе.
Напомним, что 1 декабря в интервью официальному иранскому информагентству “ИРНА” М. Сулейманов отметил: “В целях проведения консультаций вокруг региональных и представляющих двусторонний интерес задач министр обороны Азербайджана Сафар Абиев намерен в начале следующего года посетить Иран”.