Վիրավորվել է դատավորի որդին
«Հայկական ժամանակի» տեղեկություններով` դեկտեմբերի 4-ին Երևան-Սևան ավտոճանապարհին գտնվող «Օրսետտո» ռեստորանում օդամղիչ զենքից վիրավորված 23-ամյա Հրաչյա Անտոնյանը ՀՀ վարչական դատարանի դատավոր Կարինե Բաղդասարյանի որդին է ու նույն դատարանի գրասենյակի գործավարը։
Դատարանի աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Մելքոնյանը թերթի հետ զրույցում հաստատել է, որ Բաղդասարյանի որդին իսկապես դատարանի աշխատակից է, նաև նշել, որ տեղյակ չէ, թե ինչ է տեղի ունեցել Հրաչյայի հետ։ «Նրա ղեկավարը ասել է, որ երկուշաբթի օրվանից աշխատանքի չի ներկայացել, բայց թե ինչու չի ներկայացել, մենք չգիտենք»,- նշել է Մելքոնյանը։
Թերթի փոխանցմամբ` Հրաչյա Անտոնյանը հրազենային վնասվածք էր ստացել ոտքի շրջանում, սակայն հիվանդանոցում ստացիոնար բուժման կարիք չի ունեցել։

Право 13:11 08/12/2011
По сведениям газеты “Айкакан жаманак”, 23-летний Грачья Антонян, в которого 4 декабря стреляли из пневматического оружия в ресторане “Орсетто” на трассе Ереван-Севан, – сын судьи Административного суда РА Карине Багдасарян.
Руководитель аппарата суда Эдгар Мелконян подтвердил накануне в беседе с корреспондентом издания, что сын Карине Барсегян действительно является сотрудником суда, а также отметил, что не в курсе того, что произошло с Грачья.
«Его руководитель сказал, что он с понедельника не являлся на работу, но почему не являлся, мы не знаем», - сказал Мелконян.
Как отмечает издание, Грачья Антонян получил огнестрельное ранение в области ноги, однако необходимость в стационарном лечении не возникла.