«Հայկական Դավոս»-ը` փետրվարի 3-6-ը
2012թ. փետրվարի 3-6-ը Ծաղկաձորում անցկացվելու է «BRIDGE» միջազգային 9-րդ տնտեսական համաժողովը: «Հայկական Դավոս» ոչ պաշտոնական անունը կրող այս համաժողովին մասնակցելու են են հայաստանյան և արտերկրից ժամանած քաղաքական գործիչներ, կառավարության ներկայացուցիչներ, արդյունաբերողներ, գործարարներ, գիտնականներ և հասարակական գործիչներ:
«BRIDGE -2012» 9-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովի գլխավոր թեման է «Նոր իրականության նոր մտածելակերպ»: Բացի պաշտոնական քննարկումներից, կլոր սեղաններից, կոնֆերանսներից, համաժողովի շրջանակում սպասվում են մշակութային և ժամանցային` ընդհանուր առմամբ 40- 50 միջոցառում:
Համաժողովի պատոնական կայքի փոխանցմամբ, կլոր սեղանների ընթացքում քննարկվելու են հետևյալ թեմաները՝ «Արտահանումը որպես տնտեսական զարգացման հիմնական ներուժ», «Վստահության ստեղծում», «Պետական պատվերը որպես արդյունաբերական քաղաքականության գործիք», «Ապահովագրական շուկայի կատարելագործում», «Զբոսաշրջությունը որպես տնտեսության արդյունաբերական ոլորտ», «Ժամանակակից տնտեսությունը ԶԼՄ-ներում. տեղեկատվական թափանցիկություն` երազանք և իրականություն» և այլն: Համաժողովի շրջանակում առաջին անգամ կացկացվի BRIDGE AWARD մրցանակաբաշխությունը: Այն կտրվի ՀՀ տնտեսության զարգացման գործում նշանակալի ավանդի համար:
Համաժողովի մշտական կազմակերպիչն է «Մաստեր» միջազգային ինտեգրման աջակցության կենտրոնը և Հայաստանի գործարարների և արդյունաբերողների միությունը։ Համաժողովի բոլոր նիստերից հետո հրապարակվում է եզրափակիչ փաստաթուղթ, որը ներկայացնում է համաժողովի ժամանակ բարձրացված հարցերը, կատարված աշխատանքները, ձեռք բերված արդյունքները:

Экономика 10:17 13/12/2011
Девятый международный экономический форум “Мост” стартует 3 февраля 2012 года в армянском курортном городе Цахкадзор.
“Армянский Давос” обещает стать одним из самых знаменательных событий в деловой жизни Армении. Курортный город Цахкадзор на 3 дня станет экономической столицей региона. Являясь местом встречи и открытого диалога армянских и зарубежных политиков, представителей органов власти, промышленников, предпринимателей, ученых и общественных деятелей, форум станет площадкой для обсуждения в неформальной обстановке экономических проблем и способов их решения.
Организаторы отмечают, что ожидается проведение пленарных заседаний, круглых столов, конференций, презентаций на многочисленных площадках, уютных и оборудованных конференц-залах, митинг-румах, а также вручение премий “BRIDGE AWARD”, культурно-развлекательная программа.
В 2012г. в рамках форума пройдет конференция “Современная экономика в СМИ. Информационная открытость – мечты и реальность”. Более 300 участников форума расселятся в самых комфортабельных домах отдыха Цахкадзора. Практически весь город будет задействован в мероприятиях форума.
Главная тема международного экономического форума “Мост 2012” – “Новое мышление новой реальности”. Форум продлится до 6 февраля.