«Հայկական Դավոս»-ը` փետրվարի 3-6-ը
2012թ. փետրվարի 3-6-ը Ծաղկաձորում անցկացվելու է «BRIDGE» միջազգային 9-րդ տնտեսական համաժողովը: «Հայկական Դավոս» ոչ պաշտոնական անունը կրող այս համաժողովին մասնակցելու են են հայաստանյան և արտերկրից ժամանած քաղաքական գործիչներ, կառավարության ներկայացուցիչներ, արդյունաբերողներ, գործարարներ, գիտնականներ և հասարակական գործիչներ:
«BRIDGE -2012» 9-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովի գլխավոր թեման է «Նոր իրականության նոր մտածելակերպ»: Բացի պաշտոնական քննարկումներից, կլոր սեղաններից, կոնֆերանսներից, համաժողովի շրջանակում սպասվում են մշակութային և ժամանցային` ընդհանուր առմամբ 40- 50 միջոցառում:
Համաժողովի պատոնական կայքի փոխանցմամբ, կլոր սեղանների ընթացքում քննարկվելու են հետևյալ թեմաները՝ «Արտահանումը որպես տնտեսական զարգացման հիմնական ներուժ», «Վստահության ստեղծում», «Պետական պատվերը որպես արդյունաբերական քաղաքականության գործիք», «Ապահովագրական շուկայի կատարելագործում», «Զբոսաշրջությունը որպես տնտեսության արդյունաբերական ոլորտ», «Ժամանակակից տնտեսությունը ԶԼՄ-ներում. տեղեկատվական թափանցիկություն` երազանք և իրականություն» և այլն: Համաժողովի շրջանակում առաջին անգամ կացկացվի BRIDGE AWARD մրցանակաբաշխությունը: Այն կտրվի ՀՀ տնտեսության զարգացման գործում նշանակալի ավանդի համար:
Համաժողովի մշտական կազմակերպիչն է «Մաստեր» միջազգային ինտեգրման աջակցության կենտրոնը և Հայաստանի գործարարների և արդյունաբերողների միությունը։ Համաժողովի բոլոր նիստերից հետո հրապարակվում է եզրափակիչ փաստաթուղթ, որը ներկայացնում է համաժողովի ժամանակ բարձրացված հարցերը, կատարված աշխատանքները, ձեռք բերված արդյունքները:

Economy 11:05 13/12/2011
The 9th International Economic Forum Bridge will open in Armenia’s Tsakhkadzor resort city on February 3, 2012.
“Armenian Davos” promises to be one of the most remarkable events in Armenia’s business life. Tsakhkadzor resort city will become the economic capital of the region for three days. A place of meeting and open dialogue for Armenian and foreign politicians, representatives of power, industrialists, entrepreneurs, scientists and public figures, the forum will become a platform for discussion of economic problems and ways of their solution in an informal atmosphere.
According to the organizers of the forum, plenary meetings, roundtable discussions, conferences, launching ceremonies will be held on the sidelines of the forum.
A conference titled “Modern Economy in Media. Information Openness – Dreams and Reality” will be held as part of the forum. More than 300 attendees of the forum will stay at the most comfortable rest houses of Tsakhkadzor. The whole city will get involved in the forum’s activities.
The main topic of the forum Bridge 2012 is “New Thinking of the New Reality.” The forum will last until February 6.