2012թ.-ին ՓՄՁ-ի ֆինանսավորման ծավալը կհասցվի շուրջ 5 մլրդ դրամի
ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում հավանության արժանացավ 2012 թվականի Փոքր և միջին ձեռնարկատիրության պետական աջակցության ծրագիրը, որի նպատակն է ապահովել երկրի տնտեսական աճի կայունությունը` տնտեսությանը հաղորդելով նորարարական ուղղվածություն և ճկունություն:
Ինչպես նշեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, ՓՄՁ-ի սուբյեկտների ուղղակի վարկավորման և կապիտալի ֆինանսավորման ծրագրերով 2012թ.-ի ընթացքում ակտիվորեն կշարունակվեն ՓՄՁ-ի սուբյեկտների ֆինանսավորման գործընթացը` տարեվերջին ֆինանսավորման ծավալը հասցնելով շուրջ 5 մլրդ դրամի:
Ընդհանուր առմամբ` 2012-ին սկսնակ գործարարների ձեռներեցությանն աջակցության ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է աջակցության ցուցաբերում առնվազն 150 սկսնակ գործարարի` ապահովելով շուրջ 25 նոր գրանցված կազմակերպություններ, շուրջ 50 նոր ստեղծված աշխատատեղեր հանրապետության մարզերում:

Объем финансирования МСП к 2012 году достигнет почти 5 млрд. драмов
Правительство Армении одобрило сегодня программу государственного содействия малому и среднему предпринимательству, цель которой – обеспечение стабильного экономического роста.
Как отметил министр экономики Армении Тигран Давтян, в 2012 году посредством программ прямого кредитования МСП и финансирования капитала будет активно продолжен процесс финансирования субъектов МСП, а концу году объем финансирования этой сферы будет доведен почти до 5 млрд. драмов.
В общей сложности в рамках программы содействия начинающим предпринимателям в 2012 году планируется оказать содействие как минимум 150 начинающим бизнесменам, тем самым обеспечив создание почти 50 новых рабочих мест в регионах республики.