Իրավունք 19:58 19/12/2011
Հայաստանի պաշտպանության բանակի զինծառայող է մահացել, բայց ոչ զորամասում, ծառայության ժամանակ: Հայաստանի պաշտպանության նախարարության քննչական ծառայության լրատվական բաժնի ղեկավար Մերի Սարգսյանը Panorama.am-ին տեղեկացրեց, որ դեկտեմբերի 15-ին ժամը 01:55-ին ծայրահեղ ծանր վիճակում «Արմենիա» բժշկական կենտրոն է ընդունվել ՊՆ N զորամասի զինծառայող շարքային Մհեր Ստյոպայի Հակոբյանը` «կոմատոզ վիճակ, ուղեղի արյան զեղում» ախտորոշմամբ:
Փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ Երևանի կայազորի Ռազմական ոստիկանության բաժնում նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ Մհեր Հակոբյանը ՀՀ ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետի հրամանով դեկտեմբերի 11-ից մինչև 2012-ին հունվարի 30-ը գործուղվել է ՀՀ բռնցքամարտի ֆեդերացիա` 2012-ի հունվարին կայանալիք մեծահասակների բռնցքամարտի առաջնությանը մասնակցելու նպատակով:
Դեկտեմբերի 15-ին ժամը 01:00-ի սահմաններում Մհեր Հակոբյանը գտնվել է ընկերոջ տանը, որտեղից էլ ծայրահեղ ծանր վիճակում տեղափոխվել է «Արմենիա» ԲԿ:
Դեկտեմբերի 17-ին Մհեր Հակոբյանը գիտակցության չգալով մահացել է:
Հակոբյանի մահվան փաստի առթիվ ՀՀ Պն քննչական ծառայության 4-րդ կայազորային քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:

Право 20:40 19/12/2011
Скончался военнослужащий Армии обороны Армении, однако не во время несения службы в воинской части. Как сообщила Panorama.am ответственная по связям с общественностью Следственной службы министерства обороны РА Мери Саргсян, 15 декабря в 01:55 в медицинский центр «Армения» был доставлен рядовой N части МО РА Мгер Степаевич Акопян в крайне тяжелом состоянии – «коматозное состояние, кровоизлияние в мозг».
Согласно материалам ереванского отделения Военной полиции МО РА, выяснилось, что М. Акопян приказом начальника Генштаба ВС РА с 11 декабря 2011г. по 30 января 2012г. был командирован в Федерацию бокса Армении для участия в предстоящем в следующем году чемпионате взрослых.
15 декабря около 01:00 Мгер Акопян находился в доме своего друга, откуда и был госпитализирован в крайне тяжелом состоянии. 17 декабря М. Акопян скончался, не приходя в сознание.
По факту смерти военнослужащего в следственном отделе 4-го гарнизона Следственной службы министерства обороны Армении готовятся материалы, назначена судебно-медицинская экспертиза.