Սպորտ 13:20 29/12/2011
Մոլորակի առաջատար ակումբների ղեկավարները միջազգային կազմակերպություններին` ՖԻՖԱ-ին և ՈՒԵՖԱ-ին առաջարկում են բարեփոխումներ իրականացնել` գործակալներին ծառայությունների դիմաց վճարման կարգն ու չափերը փոփոխելու համար:
«Ինքս ինձ միշտ հարցրել եմ, թե ինչու բանակցություններում ֆուտբոլիստին ներկայացնող գործակալին, ով ներկայացնում է նրա շահերը, ակումբը պետք է վճարի միջնորդական գործունեության համար,- «Բարսելոնի» նախագահ Սանդրո Ռոսսելի խոսքերը մեջբերել է «Reuters»-ը:- Դա անիմաստ է: Կարծում եմ` ՖԻՖԱ-ն ու ՈՒԵՖԱ-ն այդ համակարգում պետք է բարեփոխումներ կատարեն»:
Ավելի վաղ ՖԻՖԱ-ի ղեկավարությունը հրապարակել է իր պլանները, որոնց համաձայն` տրանսֆերային գործարքներն այսուհետ ավելի թափանցիկ պետք է դառնան, իսկ գործակալներին վճարումները պետք է կանոնակարգվեն: Դա ակումբներին հնարավորություն կտա շատ միլիոններ խնայել:

Sport 13:51 29/12/2011
Barcelona president Sandro Rosell has called on UEFA to change the rules on clubs having to pay agents' fees, saying the current system where players do not foot the bill for their own representation does not make sense, Reuters reported.
"I have always asked myself why, when an agent is representing a player and he comes to negotiate his contract with the club, why is the club paying the agency fees?" Rosell said at a soccer conference in Dubai on Wednesday.
"When he is defending the other party and what he wants is to get the maximum number for the other party and, at the end, you have to pay the commission to the agent, it doesn't make sense. This is something I would ask UEFA to change as a rule."