Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնությունը կմեկնարկի հունվարի 11-ին
Հունվարի 11-22-ը Երևանում կանցկացվի Հայաստանի շախմատի 72-րդ առաջնության բարձրագույն խմբի մրցաշարը` գրոսմայստերներ Տիգրան Լ. Պետրոսյանի, Զավեն Անդրիասյանի, Ավետիք Գրիգորյանի, Հրանտ Մելքումյանի, Արման Փաշիկյանի, Ռոբերտ Հովհաննիսյանի, Սամվել Տեր-Սահակյանի, Աշոտ Անաստասյանի, Արտաշես Մինասյանի, Լևոն Բաբուջյանի, Հրայր Սիմոնյանի, միջազգային վարպետ Կարեն Գրիգորյանի մասնակցությամբ:
Այս մասին հայտնում է armchess.am-ը:
Նույն օրերին Երևանում կանցկացվի Հայաստանի կանանց 67-րդ առաջնության բարձրագույն խմբի մրցաշարը: Մասնակիցների թվում են 12 շախմատիստուհիներ, այդ թվում` գրոսմայստերներ Մարիա Կուրսովան, Եվգենյա Դոլուխանովան, Նելլի Աղինյանը, Նաիրա Մովսիսյանը:

Sport 12:45 09/01/2012
The Highest League Tournament of the 72nd Armenian Chess Championship will be held in Yerevan from January 11 to 22, 2012. The tournament hosts GMs Tigran L. Petrosian, Zaven Andriasian, Avetik Grigoryan, Hrant Melkumyan, Arman Pashikian, Robert Hovhannisyan, Samvel Ter-Sahakyan, Ashot Anastasian, Artashes Minasian, Levon Babujian, Hrair Simonian, IM Karen Grigoryan, armchess.am reported.
The Highest League Tournament of the Armenian Women's 67th Championship will be held in Yerevan simultaneously. 12 chess players will take part in the tournament, including WGMs Maria Kursova, Evgeniya Doluhanova, Nelly Aginian, Naira Movsisian.