Իրավունք 11:55 10/01/2012
Ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի հունվարի 9-ի հրամանով աշխատանքից ազատվել և կադրերի ռեզերվ է անցել ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Նորայր Մուրադխանյանը:
Նույն օրվա մեկ այլ հրամանով, ինչպես Panorama.am-ին հայտնեցին ոստիկանության լրատվական ծառայությունից, վարչության պետ է նշանակվել ոստիկանական ակադեմիայի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Հովհաննես Քոչարյանը:
Նորայր Մուրադխանյանը Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ իր համար անսպասելի էր ոստիկանապետի որոշումը, իսկ հարցին թե ի՞նչ է պատրաստվում անել, Մուրադխանյանը պատասխանեց. «Կհանգստանամ»:
Նորայր Մուրադխանյանը ոստիկանության անձնագրային ու վիզաների վարչության պետ էր նշանակվել 2008-ի հուլիսին:

Law 12:08 10/01/2012
Chief of Police Vladimir Gasparyan signed a decree on Jan. 9 dismissing Police Colonel Norayr Muradkhanyan, the head of police passport and visa department. Norayr Muradkhanyan has been removed to a staff reserve list.
Police press service told Panorama.am that Police Colonel Hovhannes Kocharyan, deputy head of Police Academy, has been appointed Head of Department by another decree signed on Jan. 9.
Norayr Muradkhanyan told Panorama.am the Chief’s of Police decision was a surprise for him. Asked what he was going to do, Mr. Muradkhanyan said: “I’ll have a rest.”