Արցախի նախագահը հրավիրել է խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր հրավիրել է խորհրդակցություն` նվիրված Ստեփանակերտ քաղաքի ջրամատակարարման բարելավման աշխատանքների ընթացքին, հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահն ընդգծել է, որ ջրային համակարգը և նրա բարելավումը հանրապետության սոցիալ-տնտեսական առանցքային ուղղություններից է, և այստեղ առանձնակի նշանակություն ունի Ստեփանակերտի ջրամատակարարման բարելավումը: Երկրի ղեկավարը նշել է, որ մեծ աշխատանք է կատարվել մայրաքաղաքի շուրջօրյա ջրամատակարարումը ապահովելու ուղղությամբ:
Միևնույն ժամանակ Բակո Սահակյանը նշել է, որ Ստեփանակերտի ջրամատակարարման ցանցի բարելավման ծրագրով իրականացված աշխատանքների ընթացքում ի հայտ են բերվել մի շարք թերություններ և բացթողումներ:
Նախագահ Սահակյանը շեշտել է, որ նման աշխատաոճն ու վերաբերմունքը բացարձակապես անթույլատրելի են և նույնիսկ վտանգ են ստեղծում ջրամատակարարման համակարգի անխափան և արդյունավետ աշխատանքի համար:
Նախագահը կառավարությանը և շահագրգիռ մարմիններին հանձնարարել է հնարավորինս կարճ ժամանակահատվածում վերացնել առկա բոլոր թերությունները` ուժեղացնելով հսկողությունը, եւ լայնորեն լուսաբանելով իրականացվող աշխատանքները ԶԼՄ-ների միջոցով:

Consultation on water supply improvement in Stepanakert
On 16 January President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convened a consultation on water supply improvement in Stepanakert.
Artsakh President stressed that water system and its improvement is among the pivotal directions of the republic's socio-economic development and within this context water supply improvement of Stepanakert is of special importance. The President noted that great work had been done for securing twenty-four-hour water supply in the capital.
At the same time Bako Sahakyan noted that many shortcomings have been revealed while improving Stepanakert's water supply network.
President Sahakyan emphasized that such a working style and attitude are absolutely unacceptable and even pose a threat for uninterrupted and efficient operation of water supply system.
The President assigned the Cabinet of Ministers and corresponding structures to eliminate all the existing shortcomings as soon as possible, increasing control and widely covering the work done by the mass media.