Քաղաքական 10:12 31/01/2012
«168 ժամի» աղբյուրների փոխանցմամբ` ՄԱԿ նախագահ Գուրգեն Արսենյանն արդեն իսկ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ` ԲՀԿ համամասնական ցուցակում տեղ ունենալու վերաբերյալ:
Միաժամանակ, ըստ թերթի, Արսենյանը որոշել է նաև իր թեկնածությունն առաջադրել մեծամասնական ընտրակարգով. «Սակայն եթե նախկինում Արսենյանը ցանկանում էր իր թեկնածությունն առաջադրել Արաբկիր վարչական շրջանում, ապա այժմ նա որոշել է առաջադրվել Աջափնյակ համայնքի թիվ 006 ընտրատարածքում` ՀՀԿ-ական Հարություն Փամբուկյանի դեմ:

«168 часов»: Арсенян пойдет против Памбукяна
Газета «168 часов» со ссылкой на источники пишет, что глава Объединенной трудовой партии Гурген Арсенян уже достиг договоренности с лидером «Процветающей Армении» Гагиком Царукяном относительно места в пропорциональном списке партии.
Издание отмечает также, что одновременно Г.Арсенян принял решение выдвинуть свою кандидатуру и по мажоритарной системе.
«Но если раньше он хотел баллотироваться в столичном избирательном округе номер 4 (Арабкир), то сейчас решил выдвинуться в одномандатном округе 6 (Ачапняк), став конкурентом депутата нынешнего парламента от Республиканской партии Армении Арутюна Памбукяна», - пишет газета.