Վրաերթ. Ոստիկանությունը մեղադրում է Հայկ Գևորգյանին
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթի լրագրող Հայկ Գևորգյանը հունվարի 13-ին վրաերթի է ենթարկել մի երիտասարդի և նրան համապատասխան օգնություն չի ցուցաբերել: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացնում են ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Նշենք, որ Հայկ Գևորգյանի նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ ՔՕ 242 հոդվածի 1-ին մասի` «Ավտոմեքենա կամ մեխանիկական այլ տրանսպորտային միջոց վարող անձի կողմից ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որը մարդու առողջությանն անզգուշությամբ պատճառել է ծանր կամ միջին ծանրության վնաս և 244-րդ հոդվածի «Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը թողնելը տրանսպորտային միջոց վարող և ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտած անձի կողմից» հատկանիշներով:
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից տեղեկացրին, որ Հայկ Գևորգյանն այժմ կալանավորված է և գտնվում է մեկուսարանում:
«Facebook» սոցիալական ցանցում «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է, որ այսօր երեկոյան ժամը 18:00-ին ինքը հանդես կգա մամլո ասուլիսով:

Тема дня 16:10 03/02/2012
Журналист газеты “Айкакан Жаманак” (“Армянское время”) Айк Геворгян 13 января совершил наезд на молодого человека и не оказал ему необходимой помощи. Об этом Panorama.am сообщили в пресс-службе Полиции.
Напомним, что в отношении Айка Геворкяна возбуждено уголовное дело по признакам 1 части ст. 242 (Нарушение лицом, управляющим автомобилем или другим механическим транспортным средством, правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, причинившее по неосторожности тяжкий или средней тяжести вред здоровью человека) и ст. 244 (Оставление места дорожно-транспортного происшествия) УК Армении.
Из пресс-службы полиции также сообщили, в настоящее время Айк Геворкян задержан и находится в изоляторе.
Главный редактор газеты “Айкакан Жаманак” Никол Пашинян в социальной сети “Facebook” проинформировал, сегодня вечером, в 18:00 часов он проведет пресс-конференцию.