Տնտեսություն 16:31 13/02/2012
Հունվարին կայացած` ՀԴՄ կտրոնների խաղարկության հաղթողներից 15-ին ՀՀ պետեկամուտների կոմիտեն տրամադրել է ավտոմեքենաներ: Խաղարկությանը մասնակցած մնացյալ 300 կտրոնները ներկայացրած անձանցից 100-ը կստանան «MTS Touch 551» բջջային հեռախոս, իսկ 200-ը` «ՄՏՍ կոնեկտ Դայմոնդ» 3G մոդեմ և «ՄՏՍ կոնեկտ անսահմանափակ» հետվճարային սակագնային պլան` ամսական 0 դրամ ամսավճարով` 6 ամիս ինտերնետից օգտվելու հնարավորությամբ:
Խրախուսական նվերները հանձնել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: Հաշվի առնելով վերջին օրերի անբարենպաստ եղանակային պայմանները, միջոցառման էին հրավիրվել բացառապես Երևանի և հարակից մարզերի բնակիչները: Խաղարկությամբ շահած մնացյալ 220 անձինք, նվերները կստանան ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տարածքային սպասարկման կենտրոններից` ս.թ. փետրվարի 15-ից սկսած:
Ընկերությունից հիշեցնում են, որ 2012թ. հունվարի 14-ին կայացած վիճակահանության արդյունքներով (որին մասնակցում էին 2011թ. դեկտեմբերի ՀԴՄ կտրոնները) ներկայացվել է շուրջ 1700 ՀԴՄ կտրոն, և դրանցից 315-ը ներկայացրած անձինք վերընշված մեքենաներն ու ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տրամադրած սարքերը շահեցին` ըստ առավելագույն քանակով նիշերի համընկման և գործարքների առավելագույն արժեքների: Հունվարին կայացած խաղարկությանը շահել են նաև 4 թվերի համընկնումով կտրոնները:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորն է Հայաստանում և 2011թ. տվյալներով` Հայաստանի խոշոր հարկատուների ցանկում զբաղեցնում է երրորդ հորիզոնականը: Որպես Հայաստանում կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության առաջամարտիկ` ընկերությունը որդեգրել է թափանցիկ գործելաոճ և հարգանք օրենքի հանդեպ, ինչը դրսևորվում է հարկային պարտավորությունների անթերի կատարմամբ նաև: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ապրանքային նշանը 2012 թվականի ապրիլից կտեղադրվի ՀԴՄ կտրոնների դարձերեսին:
Անցած 3 տարիների ընթացքում Պետական եկամուտների կոմիտեին հաջողվել է զգալի միջոցառումներ ձեռնարկել մանրածախ առևտրի հարկային հսկողության արդյունավետությունը բարձրացնելու ուղղությամբ` ակտիվացնելով հանրային մասնակցությունը ՀԴՄ կտրոն պահանջելու գործընթացում:
ՀԴՄ կտրոնների վիճակահանությունների արդյունքում 2009-ից պարգևավճար է տրամադրվել շուրջ 800 հազար ՀԴՄ կտրոնների համար` մոտ 720 միլիոն դրամ ընդհանուր գումարով, իսկ ավելի քան 314 հազար չշահած կտրոնների խմբաքանակների համար վճարվել է շուրջ 5,8 միլիարդ դրամի բոնուս:
2011թ.-ին Պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից մեր համաքաղաքացիներին որպես շահում արդեն տրամադրվել է 180 ավտոմեքենա: Ուստի, ՀԴՄ կիրառման հանրային հսկողության առավել խրախուսման նպատակով, բացի ամսական խաղարկվող 15 ավտոմեքենաներից, քաղաքացիները որպես պարգևավճար կստանան նաև բջջային հեռախոսներ, մոդեմներ ու «ՄՏՍ Կոնեկտ անսահմանափակ» հետվճարային սակագնային պլան` ամսական 0 դրամ ամսավճարով` շուրջ 6 ամիս ինտերնետից օգտվելու հնարավորությամբ: Բջջային հեռախոսները, մոդեմները և համապատասխան սակագնային պլանը տրամադրում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:

Economy 16:33 13/02/2012
Today the Arabkir brunch of the Republic of Armenia State Revenues Committee hosted 80 out of the 315 winners of the drawing organized on January 14, 2012, on 1700 cash register receipts issued in December 2011. This first group of winners who came from Yerevan and neighboring regions received 40 “MTS Connect Diamond” 3G modems with “MTS Connect Unlimited” postpaid internet tariff plan with AMD 0 monthly fee for a period of 6 months, as well as 100 MTS Touch 551 mobile phones. The gifts to the winners were provided by VivaCell-MTS. The other 220 winners of the drawing will receive their prizes from VivaCell-MTS service centers in their respective regions starting February 15.
Based on the results of the draw held on January 14, 2012 with around 1700 cash register receipts issued in December 2011 participating in the event, the owners of 315 tickets with the maximum number of coinciding digits and maximum cost of deals have won 15 cars, 100 MTS Touch 551 mobile phones, and 200 “MTS Connect Diamond” 3G modems with “MTS Connect Unlimited” internet postpaid tariff plan with AMD 0 monthly fee during 6 months.
VivaCell-MTS is the leading telecommunications operator as well as the third largest taxpayer of Armenia. As the pioneer of corporate responsibility in Armenia, VivaCell-MTS has committed to a fair, socially-responsible and transparent corporate behavior, respect to the laws of the country of, and fulfillment of tax obligations in an efficient and timely manner. Beginning April 2012, VivaCell-MTS logo will be placed on the reverse side of cash register receipts.
Within the last three years the Committee of State Revenues of the Republic of Armenia has managed to undertake significant measures to increase the efficiency of retail trade tax control by encouraging public to demand cash register receipts.
The total amount of awards for 800 thousands of cash register receipts given during draws organized since 2009 makes AMD 720 million; about AMD 5.8 billion worth bonus has been given for 314 thousands of cash register receipts, which have not won in the draws.
Our citizens have been already provided with 180 cars in 2011. To further promote the public control over the use of cash registers the citizens will receive also mobile phones, modems and access to broadband internet through MTS Connect Unlimited postpaid tariff plan with AMD 0 monthly fee during 6 months, provided by VivaCell-MTS, as a reward.