Սպորտ 12:22 14/02/2012
Երևանում հիմնադրվեց Լևոն Արոնյանի և Գաբրիել Սարգսյանի «Գրոսմայստերական դպրոցը»: Երկու տաղանդաշատ բարեկամ-գրոսմայստերների նախաձեռնությամբ և Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիայի հովանավորությամբ ստեղծված շախմատային նոր օջախի նպատակն է նպաստել Հայաստանում 10-18 տարեկան խոստումնալից երեխաների և պատանիների շախմատային առաջընթացին: Այս մասին հայտնում է armchess.am-ը:
Լևոնը և Գաբրիելը նախատեսում են անհատական մոտեցման և աշխատանքի սկզբունքով պարապմունքներ անցկացնել երկրի ամենաշնորհալի պատանի շախմատիստների հետ: Խոսքը վերաբերում է աշխարհի և Եվրոպայի առաջնությունների մրցանակակիրներին, Հայաստանի պատանեկան առաջնություններում 1-2-րդ տեղերը գրաված շախմատիստներին և աղջիկների չեմպիոնուհիներին:
Տարեկան անցկացվելու են երկու-երեք դասաշրջաններ` յուրաքանչյուրը երկու շաբաթ տևողությամբ: Պարապմունքները, Արոնյանի և Սարգսյանի հետ միասին, կվարեն այլ փորձառու մասնագետներ:

Sport 12:52 14/02/2012
A Grandmaster School has been founded in Yerevan by Levon Aronian and Gabriel Sargsyan. The aim of the new chess centre founded on the initiative of two friend-grandmasters and with the sponsorship of the Armenian Chess Federation is to contribute to the chess advancement of 10-18 years old promising children, armchess.am reported.
Levon and Gabriel are planning to set up training courses with the most talented young chess players of the country on the basis of individual approach and work. It refers to the prize-winners in World and European Championships, the chess players who have taken the 1st-2nd places in Armenian Youth Championships and the girl champions.
Two-three sessions will be held in a year. Each will last two weeks. Together with Aronian and Sargsyan other experienced specialists will be involved in the training work.