Թուրքական «Ֆեներբախչեի» նախագահը սպառնացել է ցած նետվել կամրջից…
Թուրքիայի «Ֆեներբախչե» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ Ազիզ Յիլդիրիմը, ով հայտնվել է Թուրքիայի առաջնությունում պայմանավորված խաղեր կազմակերպելու հետ կապված սկանդալային միջադեպի կիզակետում, բնականաբար, ժխտում է իր մեղավորությունը: Այս մասին գրում է goal.com-ը:
Հիշեցնենք, որ այս գործով մեղադրվողների թիվը 93-ն է, որոնց թվում են նաև «Տրաբզոնսպորի» փոխնախագահ Սադրի Շեները և «Սիվաշսպորի», «Գիրեսունսպորի» ու «Բեշիկթաշի» ներկայացուցիչներից ոմանք: Մեղադրանքն ապացուցվելու դեպքում բոլորին ազատազրկում է սպասվում` 7-20 տարի ժամկետով:
«Ինձ մեղադրում են ոչ թե պայմանավորված խաղեր կազմակերպելու, այլ ոչ օրինական ճանապարհով տնտեսական օգուտներ ձեռք բերելու մեջ, իսկ դրանք նույնը չեն: Հակառակ դեպքում հարկ կլիներ այլ մարդկանց ևս դատել: Ասում են, որ ես 76 հազար եվրո եմ վճարել «Իստամբուլի» ֆուտբոլիստ Իբրահիմ Ակինին: Ո՞ւր են այդ փողերը: Ո՞ւմ հաշվեհամարի վրա են փոխանցված: Եթե կարող են ապացուցել, որ ես նրան վճարել եմ, ես կամրջից ցած կնետվեմ: Բոլորն են խոսում պայմանավորված խաղերի մասին: Ի՞նչ պայմանավորված խաղեր: Պետությունը վերահսկողությունից դուրս է գալիս, իսկ նրանք խոսում են խաղերի մասին»,- ասել է Յիլդիրիմը:

Спорт 14:47 18/02/2012
Президент турецкого футбольного клуба «Фенербахче» Азиз Йылдырым, который обвиняется в организации договорных матчей в турецком чемпионате, а также в коррупции, отвергает свою вину, передает сайт goal.com.
Напомним, что по этому делу обвиняются 93 человека, в их числе также вице-президент клуба «Трабзонспор» Садри Шенер и некоторые из представителей клубов «Сивашспор», «Гиресунспор» и «Бешикташ». В случае доказательства вины всем им грозит лишение свободы сроком от 7 до 20 лет.
«Меня обвиняют не в организации договорных матчей, а в получении экономической выгоды незаконным путем, а это разные вещи. В противном случае было бы необходимо судить также и других людей. Говорят, что я заплатил 76 тысяч евро футболисту «Истамбула» Ибрагиму Акину. Где эти деньги, на кого счет они переведены? Если они смогут доказать, что я ему заплатил, то я брошусь с моста. Все говорят о договорных матчах. Какие договорные матчи? Государство выходит из-под контроля, когда они говорят об играх», - сказал Йылдырым.