Հասարակություն 00:36 20/02/2012
Հունգարիայում ադրբեջանցի նախկին սպա Ռամիլ Սաֆարովի կողմից հայ սպա Գուրգեն Մարգարյանի սպանության 8-ամյակի կապակցությամբ փետրվարի 19-ին հայ հաքերները կոտրել են ադրբեջանական շուրջ 20 կայք: Այդ մասին Panorama.am-ին փոխանցեց տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը:
Հայերի կողմից հարձակման ենթարկված կայքէջերը հիմնականում լրատվական-տեղեկատվական կայքէջեր են:
Հիշեցնենք, որ 2004 թվականի փետրվարի 19-ին Բուդապեշտում ադրբեջանցի սպա Ռամիլ Սաֆարովը կացնահարեց Հայաստանի ԶՈՒ սպա Գուրգեն Մարգարյանին քնած ժամանակ: Երկու սպաները Հունգարիայի մայրաքաղաքում մասնակցում էին անգլերեն լեզվի դասընթացներին ՆԱՏՕ-ի ծրագրի շրջանակներում: Հունգարիայի դատարանը դատապարտեց Ռամիլ Սաֆարովին ցմահ բանտարկության առանց ներման իրավունքի առաջին 30 տարիներին:

Общество 11:24 20/02/2012
В связи с 8-летием со дня убийства азербайджанским офицером Рамилем Сафаровым армянского офицера Гургена Маркаряна в Венгрии 19 февраля армянские хакеры взломали около 20 азербайджанских сайтов. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщил эксперт по информационной безопасности Самвел Мартиросян.
Взломанные армянскими хакерами сайты в основном информационные.
Напомним, что Гурген Маргарян был зверски зарублен топором азербайджанским убийцей в Будапеште 19 февраля 2004 года, где он участвовал в курсах программы НАТО «Сотрудничество во имя мира». Суд Венгрии приговорил Рамиля Сафарова к пожизненному заключению без права на амнистию в течение 30 лет.