ՀՀ ՊՆ. Ադրբեջանական զինված ուժերը պատասխան կտան իրենց գործողությունների համար
«Ադրբեջանի Զինված ուժերի հրամանատարական կազմը ստիպված է լինելու պատասխանատվություն ստանձնել իր իսկ գործողությունների համար»: Ըստ ՊՆ տարածած հաղորդագրության` մեկնաբանելով փետրվարի 23-ին, հակառակորդի դիպուկահար գնդակից ՀՀ Զինված ուժերի ժամկետային զինծառայողի զոհվելու փաստը` հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը:
Հիշեցնենք, որ Այսօր` ժամը 13:50-ի սահմաններում, ՀՀ Տավուշի մարզի Չինարի գյուղի ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետում ծառայողական պարտականությունները կատարելիս Ադրբեջանի Զինված ուժերի դիպուկահարի արձակած գնդակից գլխի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել և զոհվել ՀՀ Զինված ուժերի ժամկետային զինծառայող Ալբերտ Արմենակի

Регион 20:00 23/02/2012
Командованию Вооруженных сил Азербайджана придется взять на себя ответственность за собственные действия. Об этом, как передает пресс-служба Министерства обороны РА, заявил пресс-секретарь министра обороны Армении Давид Карапетян, комментируя гибель 23 февраля в результате снайперского огня со стороны Азербайджана армянского военнослужащего.
Напомним, ранее пресс-служба ведомства передала: «23 февраля около 13:50 на одном из боевых постов близ села Чинари Тавушской области Армении от пули азербайджанского снайпера огнестрельное ранение в голову получил и вследствие этого погиб исполняющий свои воинские обязанности военнослужащий срочной службы ВС РА Альберт Арменакович Адибекян, 1992 г.р.».