Համացանց 11:35 25/02/2012
ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի մասով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության որոշումն արդեն հստակ է. Առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին Ռուբեն Հայրապետյանը կմասնակցի մեծամասնական ընտրակարգով:
«Իմ կուսակցությունը որոշեց, որ ես պիտի առաջադրվեմ: Եվ ես մեծամասնականով կառաջադրեմ իմ թեկնածությունը թիվ 1 ընտրատարածքում»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ պատգամավոր, ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը:
Ինչ վերաբերվում է Ռ. Հայրապետյանի խոսքով` իր «ամենամտերիմ ընկերոջը ՝ Սամվել Ալեքսանյանին, ապա Ռուբեն Հայրապետյանը փոխանցեց, որ նա ևս կմասնակցի ընտրություններին ու իր թեկնածությունը կառաջադրի թիվ 7 ընտրատարածքում:
Նշենք, որ անկուսակցական գործարար Սամվել Ալեքսանյանը մեծամասնականով ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել հենց այս ընտրատարածքից:
Իսկ ինչ վերաբերվում է Ռուբեն Հայրապետյանին, փաստորեն նա ևս առաջադրվելու է  այն նույն ընտրատարածքում, որտեղից մեժամասնականով ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել արդեն երկու անգամ 2003-ին և 2007-ին:
Ի դեպ, թիվ 1 համայնքում հնարավոր է մեծամասնականով դարձյալ առաջադրվի ՀԱԿ անդամ Հովհաննես Իգիթյանը, ով 2007-ին հավաքեց ընդամենը 6200 ձայն ու պարտվեց Ռուբեն Հայրապետյանին: Հովհաննես Իգիթյանն իր հավանական առաջադրման մասին երեկ հայտնել է Panorama.am-ի հետ զրույցում և խոստովանել, որ առաջադրվում է՝ միաժամանակ վստահ լինելով, որ չի հաղթի, բայց դրանով կուսակցության համար գոնե այլ խնդիր կփորձի լուծել:

Политика 14:21 25/02/2012
В Республиканской партии Армении (РПА) уже принято четкое решение относительно участия в предстоящих парламентских выборах в стране 6 мая 2012г. депутата Национального Собрания РА Рубена Айрапетяна: он выдвинет свою кандидатуру по мажоритарной системе. Об этом Panorama.am сообщил сам парламентарий.
«Моя партия решила, что я должен выдвинуть свою кандидатуру. И я выдвину свою кандидатуру по мажоритарной системе в избирательном округе №1», – сказал президент Федерации футбола Армении (ФФА), депутат Р. Айрапетян.
Напомним, что именно с этого округа Р. Айрапетян в 2003 и 2007гг. избирался в НС по мажоритарной системе. Есть сведения, что в избирательном округе №1 в этом году в очередной может выдвинуть свою кандидатуру также представитель оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) Ованнес Игитян, который в 2007г. набрал всего 6200 голосов и проиграл Р. Айрапетяну. О намерении выдвинуть свою кандидатуру накануне Panorama.am заявил сам О. Игитян, выразив при этом уверенность, что он не победит, но этим «попытается решить для своей партии иную проблему».
Что касается Самвела Алексаняна, то, по словам Р. Айрапетяна, его «самый близкий друг» также примет участие в выборах и выдвинет свою кандидатуру на избирательном округе №7. Отметим, что беспартийный предприниматель Самвел Алексанян был избран в парламент по мажоритарной системе именно с этого округа.