Հանրապետական կուսակցությունում, համամասնական ցուցակին վերաբերող հարցերի հետ միասին, այս օրերին քննարկվում է նաև կուսակցության գործադիր մարմնի նոր կազմի փոփոխության հարցը: Այս մասին գրում է «168 ժամը»: ՀՀԿ-ն իր ԳՄ կազմը հաստատում է 2 տարին մեկ տեղի ունեցող համագումարի ժամանակ: Ըստ թերթի` ՀՀԿ ԳՄ-ից որոշ անդամներ մարտի 10-ի համագումարից հետո դուրս կմնան, որոնց կփոխարինեն նորերը: Թերթի տեղեկություններով` այս անգամ ԳՄ անդամ չի լինի հանրապետությունից բացակայող, ԱԺ պատգամավոր Հարություն Փամբուկյանը:
«Հավանաբար ԳՄ-ն կլքի նաև Բժշկական համալսարանի ռեկտոր Դերենիկ Դումանյանը: Ամենայն հավանականությամբ, նրանց կփոխարինեն ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը: Հնարավոր է համարվում նաև, որ այս անգամ ԳՄ անդամ չլինի նաև ՀՀ նախագահի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Կարեն Կարապետյանը: ՀՀԿ-ում առայժմ հարցականի տակ է Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի և Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի հարցը: Չի բացառվում, որ այս անգամ նրանք նույնպես լքեն գործադիր մարմինը, ում փոխարեն կառույցը կհամալրեն ԱԺ փոխնախագահ էդուարդ Շարմազանովը և Կրթության ու գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը: ՀՀԿ փոխնախագահներ Ռազմիկ Զոհրաբյանն ու Գալուստ Սահակյանը, ինչպես նաև` ԱԺ նախկին նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, հավանաբար, կշարունակեն մնալ ԳՄ անդամ»,- գրում է թերթը:

Политика 11:13 25/02/2012
Газета «168 часов» пишет, что Республиканская партия Армении обсуждает вопрос изменения состава исполнительного органа партии. Согласно изданию, по итогам съезда партии 10 марта некоторые члены покинут исполнительный орган, среди которых, к примеру, отсутствующий из республики депутат парламента Арутюн Памбукян.
«Вероятно, исполнительный орган покинут также ректор Медуниверситета Дереник Думанян. Возможно, их заменят спикер парламента Самвел Никоян и мэр Еревана Тарон Маргарян. Считается возможным также, что в новый состав не войдет бывший глава аппарата президента Арении Карен Карапетян. Под вопросом остаются кандидатуры министра диаспоры Грануш Акопян и бывшего мэра Еревана Гагика Бегларяна. Им на смену могут прийти вице-спикер парламента Эдуард Шармазанов и министр науки и образования Армен Ашотян. Вице-председатели Республиканской партии Размик Зограбян и Галуст Саакян, а также экс-спикер парламента Овик Абрамян, вероятно, останутся в новом составе исполнительного органа партии», - пишет газета.