Ադրբեջանցիներն ակցիա են անում Թավրիզում գոյություն չունեցող ՀՀ հյուպատոսության մոտ
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները շարունակում են ջանասիրաբար ապատեղեկատվություն տարածել Աղդամյան դեպքերի 20-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումներրի վերաբերյալ, որոնք ադրբեջանական կողմը ներկայացնում է որպես «Խոջալուի դեպքեր»:
Այսպես, «ԱՊԱ» գործակալությունը հայտնում է, թե փետրվարի 26-ին Իրանի Արևելյան Ադրբեջան նահանգի Թավրիզ քաղաքում ծրագրվել էր բողոքի ակցիա անցկացնել Հայաստանի հյուպատոսարանի շենքի մոտ:
ԱԳՆ-ից տեղեկացանք, որ Թավրիզում ՀՀ հյուպատոսություն ընդհանրապես չկա։ Այսպիսով` ադրբեջանական լրատվամիջոցներն հերթական անգամ մոլորության մեջ են գցել սեփական ընթերցողներին` «աշխարհով մեկ հաջողված ակցիաների» մասին լրատվությամբ:

Общество 13:34 27/02/2012
Азербайджанские СМИ продолжают распространять дезинформацию относительно мероприятий, приуроченных к 20-летию агдамских событий, представляемых азербайджанской стороной «ходжалинскими».
Так, информагентство АПА сообщает, что 26-го февраля в столице иранской провинции Восточный Азербайджан Тебризе планировалось проведение митинга у консульства Армении в Тебризе.
Дело в том, что в Тебризе нет консульства Республики Армения вообще, и азербайджанские СМИ в очередной раз ввели в заблуждение своих читателей относительно «успешных акций по всему миру».