Քաղաքական 10:15 29/02/2012
Թիվ 12 ընտրատարածքում տիրող անորոշ իրավիճակում կարծես հստակություն է մտնում: Այս ընտրատարածքը համարվում է ԲՀԿ-ական, քանի որ 2007-ին այստեղից պատգամավոր էր ընտրվել ԲՀԿ-ական Վերսանդիկ Հակոբյանը: Վերջինս այլևս չի ցանկանում դառնալ ԱԺ պատգամավոր: Այս մասին գրում է «Հրապարակը»:
Ըստ թերթի, ԲՀԿ նախագահն այս ընտրատարածքը հանձնել է ԲՀԿ-ական մեկ այլ պատգամավորի` Հարություն Ղարագյոզյանին (Կարամելի Հարութ), ով 2007թ. պատգամավոր էր դարձել ԲՀԿ համամասնական ցուցակով:
Ղարագյոզյանը դեռ չի կողմնորոշվել` ի՞նքն առաջադրվի, թե՞ այստեղից անցկացնի իր մերձավոր շրջապատի որևէ ներկայացուցչի:

Политика 10:26 29/02/2012
Неопределенная ситуация в 12 избирательном округе, кажется, разрешается. Этот округ считается закрепленным за партией «Процветающая Армения». В 2007 году отсюда был избран Версандик Акопян, который на этот раз принял решение не баллотироваться, пишет газета «Грапарак».
Согласно изданию, председатель партии «сдал» этот округ другом представителю партии Арутюну Карагезяну (Карамели Арут), который в 2007 году стал депутатом по пропорциональному списку партии. Сам Карагезян пока не определился, баллотироваться самому или же выдвинуть кого-то из своего близкого окружения.