Քաղաքական 19:26 12/03/2012
Փոքր Ադրբեջանը մեծ Իրանի դեմ որևէ քայլ չի ձեռնարկի: Այդ մասին իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ` այսօր Թեհրանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Սաֆար Աբիևը:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը, պատասխանելով վերջերս Ադրբեջանի և Իսրայելի միջև ստորագրված սպառազինության ձեռք բերման առնչվող հարցին, պատասխանել է. «Ադրբեջանը պետք է իր բանակը վերազինի, և այդ նպատակով էլ ստիպված է ռազմական տեխնիկա գնել, որոնք գտնվում են Ադրբեջանի բանակի տրամադրության տակ և ոչ մի դեպքում չեն օգտագործվի Իրանի դեմ»:
Նշենք, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն այսօր ժամանել է Թեհրան, որտեղ հանդիպում է ունեցել նաև Իրանի պաշտպանության նախարար Ահմադ Վահիդիի հետ:

Регион 20:01 12/03/2012
Маленький Азербайджан не предпримет каких бы то ни было шагов против большого Ирана. Об этом, как передает иранское информагентство «ФАРС», заявил сегодня на пресс-конференции в Тегеране министр обороны Азербайджана Сафар Абиев.
Согласно сообщению, азербайджанский чиновник, отвечая на вопрос касательно подписанного недавно Азербайджаном и Израилем контракта о поставках вооружения, отметил: «Азербайджан должен перевооружить свою армию и для этой цели вынужден закупать военную технику, которая будет находиться в распоряжении ВС Азербайджана и ни в коем случае не будет применяться против Ирана».
Отметим, что министр обороны Азербайджана сегодня прибыл в Тегеран, где встретился со своим иранским коллегой Ахмадом Вахиди.