Տնտեսություն 16:55 14/03/2012
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Վլադիսլավ Սոկոլովին կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնում նշանակելու մասին: Ընկերությունում իր պարտականությունները Վլադիսլավ Սոկոլովը ստանձնել է 2012 թ. մարտի սկզբին: Նախկինում նա նման պաշտոն է զբաղեցրել «Մոբիլնիե ՏելեՍիստեմի» (ՄՏՍ) ընկերությունում:
«ԱրմենՏել» ընկերությունից հայտնում են, որ Վլադիսլավ Սոկոլովի աշխատանքային ուղին հիմնականում առնչվում է հեռահաղորդակցության ոլորտին ` 1999-2011 թթ. նա աշխատել է «Մոբիլնիե ՏելեՍիստեմի» ընկերությունում: ՄՏՍ-ում Վլադիսլավ Սոկոլովն աշխատել է տարբեր պաշտոններում` վաճառքի և սպասարկման գրասենյակի մասնագետից մինչև մանրածախ շուկայի գծով կոմերցիոն տնօրեն, ունենալով նաև մասնաճյուղերի կառավարման փորձ` Կալուգայում և Սանկտ-Պետերբուրգում:
Մեկնաբանելով նոր նշանակումը, «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն նշել է. «Արդեն երկրորդ տարին է ինչ «ԱրմենՏել» ընկերությունը շուկայի բոլոր հատվածներում ցուցադրում է բաժանորդային բազայի տպավորիչ աճ: Այդ միտումն ուղեկցվում է նաև հասույթի ավելացմամբ, և մենք վստահ ենք, որ Վլադիսլավի աշխատանքի շնորհիվ մեր ընկերության զարգացման դրական միտումները կպահպանվեն և կամրապնդվեն»:
«Ես ուրախ եմ ստանալ Հայաստանում Beeline թիմի հետ աշխատելու հնարավորություն և ղեկավարել երկրի խոշորագույն օպերատորի ստորաբաժանումներից մեկը: «ԱրմենՏելե-ի արհեստավարժ կոլեկտիվի հետ մենք կշարունակենք մշակել նոր առաջարկներ և կամրապնդենք մեր դիրքերը երկրի հեռահաղորդակցության ոլորտի բոլոր հատվածներում»-, նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ կոմերցիոն տնօրեն Վլադիսլավ Սոկոլովը:
Վլադիսլավ Սոկոլովը ավարտել է Տվերի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետը, և դասընթացներ է անցել Executive MBA ծրագրով:

Коммерческим директором ЗАО «АрменТел» назначен Владислав Соколов
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявило назначении Владислава Соколова на должность коммерческого директора. Как передает пресс-служба компании, к своим обязанностям в «АрменТел» Владислав Соколов приступил с начала марта 2012 года, ранее он занимал аналогичную должность в компании «Мобильные ТелеСистемы» (МТС).
Основной карьерный путь Владислава Соколова связан с телекоммуникационной сферой: с 1999 по 2011 год он работал в компании «Мобильные ТелеСистемы». В МТС Владислав Соколов прошел путь от специалиста офиса продаж и обслуживания до коммерческого директора по работе с розничным рынком, получив также опыт управления филиалами в Калуге и Санкт-Петербурге.
Комментируя новое назначение, Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко отметил: «Компания «АрменТел» уже второй год демонстрирует впечатляющий рост абонентской базы во всех сегментах рынка. Эта динамика сопровождается ростом выручки, и мы уверены, что под руководством Владислава положительная тенденция развития нашей компании сохранится и укрепится».
«Я рад возможности поработать с командой Beeline в Армении и возглавить одно из подразделений крупнейшего оператора в стране. Вместе с профессиональным коллективом «АрменТел» мы продолжим работать над новыми продуктами и укрепим наши позиции на всех сегментах телекоммуникационного рынка в стране», - сказал коммерческий директор ЗАО «АрменТел» Владислав Соколов.
Высшее образование Владислав Соколов получил на экономическом факультете Тверского государственного университета в России, прошел обучение по программе Executive MBA.