Բակո Սահակյանը հանդիպել է Աշոտյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում գիտության և կրթության զարգացմանը, այս ոլորտում բարեփոխումների իրականացման ընթացքին, ինչպես նաև երկու հայկական հանրապետությունների բուհերի միջև համագործակցության խորացմանը վերաբերող հարցեր:
Հանդիպմանը ներկա էին Արցախի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը, գրող-հրապարակախոս Զորի Բալայանը, Արցախի պետական համալսարանի ռեկտոր Ստեփան Դադայանը: Այս մասին հայտնեցին

Education 16:32 17/03/2012
Artsakh Republic President Bako Sahakyan met with a delegation led by Minister of Education and Science of the Republic of Armenia Armen Ashotyan.
At the meeting, the sides discussed development of education and science in Artsakh, education reform as well as expansion of cooperation between universities of the two Armenian republics.
The meeting was also attended by Artsakh Minister of Education and Science Vladik Khachatryan, writer and publicist Zori Balayan, and Rector of Artsakh State University Stepan Dadayan, Artsakh President’s press office reported.