Քաղաքական 16:41 19/03/2012
Panorama.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով շրջանառվող լուրերին, թե հնարավոր է «Ժառանգությունը» կվերանայի համամասնական ցուցակը, համանուն խմբակցության ղեկավար Ստյոպա Սաֆարհյանը հայտարարեց, թե «Ժառանգությունը» երբևիցե նման անլուրջ քայլերի չի գնացել, հատկապես որ մեկ օրում փոխի իր հրապարակած ցուցակը:
Նա նշեց, որ քաղաքականությունում ոչինչ բացառված չէ, առավել ևս որ իրենք դեռ պետք է փաստաթղթերը հանձնեն ԿԸՀ, բայց այս պահին նման խոսակցություն , առավել ևս որոշում չկա:
Հիշեցնենք, որ երեկ հրապարակվել է «Ժառանգություն»-«Ազատ դեմոկրատներ» դաշինքի համամասնական ցուցակը, որի անցողիկ տեղերում «Ժառանգությունը» առաջադրել է հանրային սեկտորի ներկայացուցիչների թեկնածությունը, հետին պլան մղելով` «Ժառանգության» վետերաներին. Լարիսա Ալավերդյան` 41, Անահիտ Բախշյան` 14, Արմեն Մարտիրոսյան` 16 և այլն:

Comments 16:58 19/03/2012
Head of Heritage faction Styopa Safaryan told Panorama.am the party was not planning to change the proportional list thus having denied all those rumors claiming that Heritage was going to change its proportional list.
However, Mr. Safaryan said nothing could be excluded in politics; they haven’t yet submitted their documents to the Central Electoral Committee, but haven’t passed a decision to change the list either.
Heritage and Free Democrats alliance have released their electoral list on Sunday, where Heritage Party’s veterans were left far back – Larisa Alaverdyan ranked the 41sr, Anahit Bakhshyan – 14th and Armen Martirosyan – 16th.