Քաղաքական 16:41 19/03/2012
Panorama.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով շրջանառվող լուրերին, թե հնարավոր է «Ժառանգությունը» կվերանայի համամասնական ցուցակը, համանուն խմբակցության ղեկավար Ստյոպա Սաֆարհյանը հայտարարեց, թե «Ժառանգությունը» երբևիցե նման անլուրջ քայլերի չի գնացել, հատկապես որ մեկ օրում փոխի իր հրապարակած ցուցակը:
Նա նշեց, որ քաղաքականությունում ոչինչ բացառված չէ, առավել ևս որ իրենք դեռ պետք է փաստաթղթերը հանձնեն ԿԸՀ, բայց այս պահին նման խոսակցություն , առավել ևս որոշում չկա:
Հիշեցնենք, որ երեկ հրապարակվել է «Ժառանգություն»-«Ազատ դեմոկրատներ» դաշինքի համամասնական ցուցակը, որի անցողիկ տեղերում «Ժառանգությունը» առաջադրել է հանրային սեկտորի ներկայացուցիչների թեկնածությունը, հետին պլան մղելով` «Ժառանգության» վետերաներին. Լարիսա Ալավերդյան` 41, Անահիտ Բախշյան` 14, Արմեն Մարտիրոսյան` 16 և այլն:

Политика 17:11 19/03/2012
Комментируя в беседе с корреспондентом Panorama.am распространенную ранее информацию о том, что, возможно, партия «Наследие» пересмотрит пропорциональный избирательный список, руководитель фракции данной партии Степан Сафарян заявил, что «Наследие» никогда не предпринимала таких несерьезных действий, особенно в вопросе изменения оглашенного списка в течение одного дня.
По его словам, в политике ничего не исключается, тем более, что им еще предстоит подача документов в Центральную избирательную комиссию. Тем не менее, Степан Сафарян заверил, что на данный момент таких разговоров, и в особенности решений, нет.
Напомним, что вчера партия «Наследие» обнародовала совместный с партией «Свободные демократы» пропорциональный список кандидатов в депутаты, проходные места в котором от партии «Наследие» получили представителей общественного сектора, а на заднем плане оказались «ветераны» партии – Лариса Алавердян – 41-е место, Анаит Бахшян – 14-е место, Армен Мартиросян – 16-е место и т.д.