ԼՂՀ-ում ավանդների փոխհատուցմամբ կզբաղվի «Արցախբանկ»-ը
Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է հրամանագիր «Արցախբանկ» փակ բաժնետիրական ընկերությունում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության քաղաքացիների` 1993 թվականից արժեզրկված ավանդների նախնական փոխհատուցման մասին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, համաձայն հրամանագրի` կառավարությանը հանձնարարվել է ապահովել մինչև 1971 թվականը ծնված քաղաքացիների, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության համար զոհված զինծառայողների և պատերազմի առաջին խմբի հաշմանդամների ավանդների նախնական փոխհատուցման իրականացումը «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 2012 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքով նախատեսված գումարների սահմաններում:

Economy 12:48 20/03/2012
Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree on preliminary compensation of deposits of NKR citizens with Artsakh Bank CJSC, devalued since the year of 1993.
According to the decree, from the financial means allocated under the law On 2012 State Budget, the government has been tasked to provide preliminary compensation of deposits of citizens born before 1971 as well as citizens who were killed during the defense of NKR and individuals of first disability category, Artsakh President’s press office reported.