Տարածաշրջան 11:02 22/03/2012
Թուրքական վճռաբեկ դատարանը հաստատել է Ստամբուլում հրատարակվող «Ագոս» թերթի հիմնադիր-խմբագրապետ, պոլսահայ ականվոր գործիչ Հրանտ Դինքին սպանած Օգյուն Սամասթին 22 տարի 10 ամիս ազատազրկելու պատժաչափը: Այս մասին հայտնում է թուրքական «Զաման» (Zaman) օրաթերթը:
Նշենք, որ ավելի վաղ Ստամբուլի անչափահասների գործերը քննող քրեական դատարանը ծրագրված մարդասպանության և ապօրինի զենք կրելու համար մեղադրվող Սամասթին դատապարտել էր 22 տարվա և 10 ամսվա ազատազրկման:
Ըստ օրաթերթի` օրերս Ստամբուլի վճռաբեկ դատարանը քննել է վճռի բողոքարկման մասին հայցը, և չբավարարելով այն, հաստատել է անչափահասների գործերը քննող քրեական դատարանի կայացրած որոշումը:
Հիշեցնենք, որ Հրանտ Դինքը սպանվել է 2007 թ. հունվարի 19-ին` Ստամբուլի Շիշլի թաղամասում գտնվող «Ագոս» թերթի խմբագրատան առջև:

Turkish Court of Appeal has approved 22 years and 10 months imprisonment term for Ogun Samast, the murderer of renowned Armenian political activist, founder of Agos daily Hrant Dink, Turkish daily Zaman reported.
On July 25, 2011, the Istanbul 2nd Juvenile High Criminal Court sentenced Ogun Samast to 22 years and ten months in prison on charges of “premeditated murder” and “unlicensed possession of weapons”.
Samast’s lawyer expected the Court of Appeals would overturn the ruling, however the Court has upheld the verdict.