Օրվա թեմա 09:03 22/03/2012
Մայիսի 6-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու համար համամասնական ցուցակով պատգամավորության թեկնածուների ցուցակը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին ներկայացրել է ընդամենը երեք կուսակցություն: Դրանք են՝ Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցությունը (45 թեկնածու), Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունը (75 թեկնածու) և Միավորված հայեր կուսակցությունը (29 թեկնածու):
Այսօր, առաջադրումների վերջին օրը, սպասվում է, որ գրանցման փաստաթղթեր կներկայացնեն հիմնական կուսակցությունները և Հայ Ազգային կոնգրես դաշինքը, որը մինչև այսօր պաշտոնապես չի հրապարակել թեկնածուների ցուցակը:
Առաջադրման վերջնաժամկետն այսօր է մինչև ժամը 18:00-ն, որից հետո կսկսվի պատգամավորության թեկնածուներին գրանցելու ժամանակահատվածը: Այն կտևի մինչև ապրիլի 1-ը ժամը 18:00-ն:

В ЦИК Армении документы представили лишь три партии
Список кандидатов в депутаты к предстоящим 6 мая парламентским выборам в Армении представили в ЦИК лишь три партии – Демократическая партия Армении (45 кандидатов), Коммунистическая партия Армении (75 кандидатов), партия «Объединенные армяне» (29 кандидатов).
Сегодня, в последний день выдвижения кандидатур, ожидается, что документы представят и основные партии, а также оппозиционный альянс Армянский национальный конгресс, который до сих пор официально не огласил список кандидатов.
Окончательный срок выдвижения кандидатов завершается сегодня в 18:00, после чего начнется этап регистрации кандидатов, который продлится до 1 апреля 18:00.