ԼՂՀ ՊԲ. Արցախը խաղաղության կողմնակից է, իսկ այդ խաղաղությունը պատրաստվում է պահպանել իր ուժերով
«Արցախը խաղաղության կողմնակից է, իսկ այդ խաղաղությունը պատրաստվում է պահպանել իր ուժերով, որը որ ցույց կտա մայիսի 9-ի զորահանդեսի ժամանակ»,- անդրադառնալով Մայիսի 9-ին, Շուշիի ազատագրման 20-ամյակի կապակցությամբ անցկացվելիք զորահանդեսին և Ադրբեջանից դրա առնչությամբ հնչող քննադատություններին՝ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի Լրատվության բաժնի ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը:
Հարցին, թե Ադրբեջանում հայտարարում են, որ այդ զորահանդեսը անկայունացնող գործոն է, Ս. Հասրաթյանը նշեց. «Ավելի լավ է Ադրբեջանը պատասխան տա իր կողմից շփման գծում իրականացվող ապակայունացնող գործողությունների համար: Ադրբեջանը չի հարգում շփման գծում հաստատված հրադադարի ռեժիմի կանոները՝ անընդհատ սրելով իրադրությունը»:

Comments 17:08 29/03/2012
“Artsakh is committed to peace, and is committed to defend it on his own, which will be displayed during the military parade on May 9,” Senor Hasratyan, NKR Defense Army spokesman told Panorama.am asked to remark on the forthcoming military parade on occasion of the 20th anniversary of Shushi Liberation and criticism made by Azerbaijan.
Answering to a question that Azerbaijan claims military parade is an element destabilizing the situation, Mr. Hasratyan said: “Azerbaijan would be better to be responsible for activities destabilizing situation on the contact line. Azerbaijan isn’t committed to the terms of ceasefire regime.”