ԼՂՀ ՊԲ. Արցախը խաղաղության կողմնակից է, իսկ այդ խաղաղությունը պատրաստվում է պահպանել իր ուժերով
«Արցախը խաղաղության կողմնակից է, իսկ այդ խաղաղությունը պատրաստվում է պահպանել իր ուժերով, որը որ ցույց կտա մայիսի 9-ի զորահանդեսի ժամանակ»,- անդրադառնալով Մայիսի 9-ին, Շուշիի ազատագրման 20-ամյակի կապակցությամբ անցկացվելիք զորահանդեսին և Ադրբեջանից դրա առնչությամբ հնչող քննադատություններին՝ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի Լրատվության բաժնի ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը:
Հարցին, թե Ադրբեջանում հայտարարում են, որ այդ զորահանդեսը անկայունացնող գործոն է, Ս. Հասրաթյանը նշեց. «Ավելի լավ է Ադրբեջանը պատասխան տա իր կողմից շփման գծում իրականացվող ապակայունացնող գործողությունների համար: Ադրբեջանը չի հարգում շփման գծում հաստատված հրադադարի ռեժիմի կանոները՝ անընդհատ սրելով իրադրությունը»:

Комментарии 14:58 29/03/2012
Пусть лучше Азербайджан ответит за свои дестабилизирующие действия. С. Асратян в ответ на критику парада в НКР
Нагорно-Карабахская Республика является сторонницей мира и готова сохранять его своими силами, которые будут продемонстрированы на военном параде 9 мая. Об этом заявил Panorama.am руководитель отдела информации и пропаганды Армии обороны НКР Сенор Асратян, комментируя озвучиваемую в Азербайджане критику относительно предстоящего в День освобождения Шуши военного парада в честь 20-летия этого события.
Обратившись к заявлениям азербайджанской стороны, будто этот парад является признаком нестабильности, С. Асратян отметил: «Пусть лучше Азербайджан ответит за свои дестабилизирующие действия на линии соприкосновения. Азербайджан не соблюдает норм объявленного на линии соприкосновения режима прекращения огня, постоянно накаляя ситуацию».