Օրվա մամուլ 09:47 29/03/2012
«Երկիրն» անդրադարձել է Խաչատուր Սուքիասյանին պատգամավորության թեկնածու չգրանցելու հարցին և հիշեցրել, որ եթե Խ. Սուքիասյանը վերջին 5 տարիներին մշտապես չի բնակվել Հայաստանում (իսկ իրականում նա բացակայել է 10 ամիս և 20 օր), ապա ԱԺ ներկայիս պատգամավորներ Տիգրան Արզաքանցյանն ու Հարություն Փամբուկյանը մշտապես բնակվում, ապրում ու «ստեղծագործում» էին արտերկրում: Փամբուկյանը, ըստ թերթի, 2010թ. աշնանային նստաշրջանից սկսած` բացակայել է 527 անգամ կամ գրեթե 100 տոկոս: «Կամ օրենքը բոլորի համար է հավասար, կամ ցուցակ գրեք` իմանանք ով է արտոնյալ»,- գրում է թերթը:
Ի դեպ, «Ժողովուրդն» էլ, անդրադառնալով, Խ. Սուքիասյանին չգրանցելու հարցին, գրում է, որ թիվ 37 ընտրատարածքում առաջադրված Թաթուլ Հակոբյանը մոտ 1,5 տարի է` բնակվում է Դանիայում. նա Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունում փորձագետ է:

Daily press 11:12 29/03/2012
Yerkir daily dwells on non-registration of Khachatur Sukiasyan as a parliamentary candidate and reminds that Sukiasyan had not permanently resided in Armenia over the past five years (indeed, he had been away for 10 months and 20 days), while MPs Tigran Arzakantsyan and Harutyun Pambukyan had permanently lived and “created” abroad. According to the daily, Pambukyan had missed 527 parliamentary sessions, almost 100 percent, since the 2010 autumn session.
“All candidates should be treated equally by law, or else you have to make public a list of the privileged candidates,” says the newspaper.
Regarding the same issue, Zhoghovurd daily writes that Tatul Hakobyan nominated in constituency No.37 has been living in Denmark for about a year and a half. He is a WHO expert.