Հասարակություն 15:00 31/03/2012
Երևանի քաղաքապետարանի ճեմասրահում կազմակերպվել է «Գործարար հայուհի» էքսպո-ցուցահանդեսը: Բացմանը խոսքում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհավորել է գործարար կանանց գարնանային տոների առթիվ ու ընդգծել, որ Երևանի քաղաքապետարանը բաց է համագործակցության համար:
«Մենք մեր ամբողջ թիմով պատրաստ ենք աջակցել, օգնել հայ կին գործարարներին և քաղաքապետարանի դռները միշտ բաց են նմանատիպ միջոցառումների համար: Համոզված եմ, որ գործարար կանայք, նաև քաղաքապետարանի ռեսուրսն օգտագործելով, էլ ավելի կկայունացնեն, կամրապնդեն ու կզարգացնեն իրենց գործունեությունը»,-քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, ասել է քաղաքապետը:
Այնուհետ Տարոն Մարգարյանը շրջել է ցուցասրահում և ծանոթացել բոլոր տաղավարներում ցուցադրվող ապրանքատեսակներին: Ցուցահանդեսին ներկայացված են արտադրող և ներկրող 60 ձեռնարկություններ ու ընկերություններ, որոնք ղեկավարում են կին գործարարներ: Ցուցահանդեսը կազմակերպվել է կանանց գարնանային տոներ կապակցությամբ և բաց կլինի նաև ապրիլի 1-ին:

В Ереване проходит выставка «Деловая армянка»
В фойе мэрии Еревана открылась выставка «Деловая армянка». Открывая выставку, мэр Еревана Тарон Маркарян поздравил женщин с праздниками и подчеркнул, что столичные власти открыты для сотрудничества.
«Мы всей нашей командой готовы содействовать и помогать армянским предпринимательницам, двери мэрии всегда открыты для подобных мероприятий. Убежден, что предпринимательницы, используя также ресурс мэрии, еще больше стабилизируют, укрепят и разовьют свою деятельность», - процитировали слова мэра в ереванской администрации.
Тарон Маркарян обошел выставку и ознакомился с представленными во всех павильонах товарами. На выставке представлено 60 производственных и импортирующих предприятий и компаний. Выставка организована в связи с женскими праздниками и продлится до 1 апреля включительно.