Տնտեսություն 12:12 03/04/2012
Բուլղարիայի վարչապետի այցելությունը նոր էջ է բացելու երկու պետությունների միջև տնտեսական, սոցիալական հարաբերություններում: Այս մասին այսօր հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Բուլղարիայի վարչապետ Բոյկո Բորիսովի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում:
«Մենք ունենք համագործակցության դարավոր պատմություն, խորը արմատներ, սակայն այսօր Բուլղարիայի վարչապետի հետ արձանագրեցինք, որ տնտեսական համագործակցության մակարդակը չի բավարարում և անհրաժեշտ է նոր ռիսկ հաղորդել այդ հարաբերություններին»,-ասաց վարչապետը:
Տ.Սարգսյանի խոսքերով` Բուլղարիայի վարչապետի հետ ձեռք է բերել պայմանավորվածություն, որի համաձայն նախատեսվում է, որ Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններից հետո ՀՀ կառավարությունը պատվիրակություն կձևավորի և կգործուղի Բուլղարիա:
«Պատվիրակության մեջ կլինեն բիզնեսի ներկայացուցիչներ, որպեսզի կարողանանք ստեղծել նոր հնարավորություն մեր տնտեսական հարաբերությունների ամրապնդման առումով»,- ընդգծեց ՀՀ վարչապետը և ավելացրեց. «Կարծում ենք, որ մեր հարաբերություններում կա մեծ պոտենցիալ և մենք պարտավորենք նոր էջ բացել մեր պատմության մեջ»:

Economy 12:56 03/04/2012
Bulgarian Prime Minister’s visit will launch a new page in the economic and social relations of the two states, Armenian PM Tigran Sargsyan stated in a joint news conference with his Bulgarian counterpart Boyko Borisov.
“We have a century-old history of cooperation, however today we’ve stressed with the Bulgarian PM that the level of economic cooperation isn’t enough and that the relationship needs new risks,” said the PM.
The two PMs have reached an agreement, that after Armenian parliamentary elections the Armenian Government will form a delegation and send to Bulgaria on a business trip.
“Business representatives will be involved in the delegation aimed at focusing on new business perspectives,” Armenian PM said.