Օրվա մամուլ 09:55 03/04/2012
Թերթի հարցին` ո՞ւմ հետ Ձեզ ավելի հաճելի կլիներ պայքարել` Րաֆֆի Հովհաննիսյանի՞, թե՞ Նիկոլ Փաշինյանի, Ալեքսանյանը պատասխանել է. «Ես ոչ մեկի հետ էլ պրոբլեմ չունեմ: Ես բոլորի հետ էլ լավ հարաբերությունների մեջ եմ, Նիկոլի հետ էլ:
Թերթի հարցին` ո՞ր դեպքում Ալեքսանյանը կհամաձայնի բանավիճել Նիկոլ Փաշինյանի հետ, Ալեքսանյանը պատասխանել է. «Հավեսից ա կախված, իմ ժամանակից...»:
Ալեքսանյանն ասել է նաև, որ փող չունի և հետո` օրենքն արգելում է, դրա համար էլ ընտրակաշառք չի բաժանում: «Ես պրոբլեմ չունեմ: Ժողովուրդը ինձ սիրում ա…իմ մրցակիցը Նիկոլը չի, իմ միակ մրցակիցը Վարդան Վարդանյանն ա»:
Վերջում Ալեքսանյանն ասել է. «Հաղթելու եմ, Փարվանայում էլ քեֆ եմ անելու, Նիկոլին էլ կանչելու եմ քեֆի ու քանի որ լավ ա խոսում, իրան թամադա եմ դնելու»:

Пресса дня 10:28 03/04/2012
Газета «Еркир» побеседовала с депутатом парламента Армении Самвелом Алексаняном. На вопрос, с кем бы ему было приятней соперничать на предстоящих выборах – Раффи Ованнисяном или Николом Пашиняном, С.Алексанян ответил: «У меня нет проблем ни с тем, ни с другим. Я со всеми в хороших отношениях, и с Николом тоже».
На вопрос, в каком случае Алексанян согласился бы на дебаты с Пашиняном, парламентарий ответил: «Зависит от настроения, от моего времени...».
С.Алексанян заявил также, что у него нет денег и закон запрещает раздавать предвыборные взятки. «У меня нет проблем. Народ меня любит... мой соперник не Никол, моим единственным соперником является Вардан Варданян».
С.Алексанян также заявил: «Я выиграю, и устрою большой пир в «Парване», и Никола позову, а поскольку он хорошо говорит – назначу его тамадой».