Օրվա մամուլ 09:55 03/04/2012
Թերթի հարցին` ո՞ւմ հետ Ձեզ ավելի հաճելի կլիներ պայքարել` Րաֆֆի Հովհաննիսյանի՞, թե՞ Նիկոլ Փաշինյանի, Ալեքսանյանը պատասխանել է. «Ես ոչ մեկի հետ էլ պրոբլեմ չունեմ: Ես բոլորի հետ էլ լավ հարաբերությունների մեջ եմ, Նիկոլի հետ էլ:
Թերթի հարցին` ո՞ր դեպքում Ալեքսանյանը կհամաձայնի բանավիճել Նիկոլ Փաշինյանի հետ, Ալեքսանյանը պատասխանել է. «Հավեսից ա կախված, իմ ժամանակից...»:
Ալեքսանյանն ասել է նաև, որ փող չունի և հետո` օրենքն արգելում է, դրա համար էլ ընտրակաշառք չի բաժանում: «Ես պրոբլեմ չունեմ: Ժողովուրդը ինձ սիրում ա…իմ մրցակիցը Նիկոլը չի, իմ միակ մրցակիցը Վարդան Վարդանյանն ա»:
Վերջում Ալեքսանյանն ասել է. «Հաղթելու եմ, Փարվանայում էլ քեֆ եմ անելու, Նիկոլին էլ կանչելու եմ քեֆի ու քանի որ լավ ա խոսում, իրան թամադա եմ դնելու»:

Daily press 10:57 03/04/2012
Yerkir daily contacted MP Samvel Alexanyan and asked him whom he wants to compete against - Raffi Hovannisian or Nikol Pashinyan.
“I have no problem with any of them. I am on good terms with everyone, including Nikol,” Alexanyan answered.
Alexanyan noted that he has no money, besides, law bans vote buying, therefore he does not distribute election bribes.
“I have no problem. People love me… my rival is not Nikol. My only rival is Vardan Vardanyan,” said he.
Also, Samvel Alexanyan said, “I will win and hold a banquet in Parvana. I will invite Nikol to the banquet and appoint him toastmaster because he is a good speaker.”