ՕԵԿ-ը ժամանակից շուտ կսկսի քարոզարշավը
«Օրինաց երկիր» կուսակցությունը, որի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ոչ պաշտոնական քարոզարշավ և մարզային այցելություններ է կազմակերպում, իր պաշտոնական քարոզարշավը կմեկնարկի ժամանակից շուտ:
Ինչպես արդեն հայտնի է, մայիսի 6-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը, ըստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հաստատած ժամանակացույցի, մեկնարկելու է ապրիլի 8-ին` կիրակի:
Սակայն ՕԵԿ-ը որոշել է ժամանակից շուտ սկսել քարոզարշավը և ապրիլի 7-ին երեկոյան Ազատության հրապարակում հանրահավաք է կազմակերպում: ՕԵԿ մամլո խոսնակ Հարություն Ամիրյանից հետաքրքրվեցինք, արդյոք խախտում չէ և ՕԵԿ-ը այդպիսով շուտ չի սկսում քարոզարշավը, նա պատասխանեց. «Շուտ է, ուղղակի դա հանդիպում է մեր կուսակցականների հետ»: Հրապարակ կանչել եք միայն ձեր կուսակիցների՞ն, հարցին խոսնակը պատասխանեց կարճ` «Հա»:
Իսկ պաշտոնական քարոզարշավի մեկնարկի օրը, ապրիլի 8-ին, երևանյան հյուրանոցներից մեկում կկայանա կուսակցության նախընտրական ծրագրի շնորհանդեսը:
Արթուր Բաղդասարյանը իր ղեկավարած կուսակցության նախընտրական ծրագիրը արդեն հասցրել է ներկայացնել մի քանի մարզերում: Մասնավորապես, մի քանի օր առաջ ՕԵԿ նախագահը կուսակցության նախընտրական ծրագիրը ներկայացրել է Լոռու մարզում իրենց կուսակիցներին:

Партия «Оринац еркир» начнет предвыборную кампанию раньше времени
Партия «Оринац еркир», председатель которой – Артур Багдасарян – организовывает неофициальную предвыборную кампанию и посещает области республики, свою официальную предвыборную кампанию начнет раньше времени.
Как известно, согласно установленному Центральной избирательной комиссией календарному плану, предвыборная кампания к предстоящим 6 мая парламентским выборам, стартует 8 апреля.
Однако партия «Оринац еркир» решила начать кампанию раньше времени и вечером 7 апреля на площади Свободы организует митинг.
Корреспондент Panorama.am поинтересовался у пресс-секретаря партии Арутюна Амиряна, не является ли нарушением это и не рано ли партия начинает кампанию. В ответ на этот вопрос, он заявил: «Да, рано. Это просто встреча с членами нашей партии».
Арутюн Амирян также утвердительно ответил на вопрос о том, приглашены ли на площадь лишь их однопартийцы.
Кроме того, 8 апреля – в день начала официальной кампании– в одной из гостиниц Еревана состоится презентация предвыборной программы партии.
Артур Багдасарян уже успел представить предвыборную программу возглавляемой им партии в нескольких областях республики. В частности, несколько дней назад председатель партии «Оринац еркир» представил предвыборную программу партии своим однопартийцам в Лорийской области.